• Poszukiwany wykonawca boiska i urządzeń, w tym siłowni zewnętrznej w I LO w Rawiczu

  Poszukiwany wykonawca boiska i urządzeń, w tym siłowni zewnętrznej w I LO w Rawiczu

  Więcej...

 • Trasa do Łaszczyna i partnerstwo z gminami przy inwestycjach drogowych w ramach wniosków z PROW

  Trasa do Łaszczyna i partnerstwo z gminami przy inwestycjach drogowych w ramach wniosków z PROW

  Więcej...

 • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

  Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

  Więcej...

 • Powiatowe szkoły na targach edukacyjnych

  Powiatowe szkoły na targach edukacyjnych

  Więcej...

Strona główna

Aktualności

POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wybrali się na XIX Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. To trzydniowe, akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju cieszy się dużą popularnością.

W ciągu tych trzech dni naukowcy z ośmiu poznańskich uczelni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk ? świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy. Gościom w odkrywaniu, analizowaniu i tworzeniu towarzyszą najwyższej klasy specjaliści, by dzielić się z nimi swoim doświadczeniem i pasją.

Licealiści skorzystali z fragmentu bardzo bogatej oferty Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Kampus Morasko) i uczestniczyli w następujących wykładach:

 • Ciepło Ziemi ? korzyści i problemy dla aplikacyjnej działalności człowieka
 • Jaskinie Tatr okiem geologa
 • Od małych jaszczurek po drapieżne bestie ? polskie stanowiska z triasowymi gadami
 • Wartość środowiska przyrodniczego w mieście
 • Geografia historyczna islamu
 • Parki rozrywki na świecie ? typy i rozmieszczenie

oraz  warsztatach:

 • Geoturystyka ? co to takiego?
 • Świat minerałów (Muzeum Ziemi)
 • Wyładowania atmosferyczne

Natomiast uczniowie uczący się na profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w wykładach oraz zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii oraz na Wydziale Biologii. Były to:

 • wykład dla kandydatów na przyszłych studentów chemii
 • warsztaty z perfumiarstwa, gdzie samodzielnie można było poczuć woń podstawowych składników perfum na bazie (zapachów zwierzęcych)
 • pokazy spektakularnych doświadczeń chemicznych wykonywanych przez studentów i przeprowadzanych przed budynkiem wydziału
 • warsztaty: CSI kryminalne zagadki Wydziału Biologii ? entomologia sądowa
 • warsztaty :CSI: kryminalne zagadki Wydziału Biologii – zbieranie śladów

W czasie krótkich przerw między zajęciami uczniowie zapoznawali się z topografią Kampusu, zwiedzali sale dydaktyczne i laboratoryjne oraz uczestniczyli w interaktywnym modelowaniu rzeźby terenu.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Więcej

Dwutygodniowe praktyki zawodowe w ramach programu ERASMUS+

Dwutygodniowe praktyki zawodowe w ramach programu ERASMUS+

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu przebywali na dwutygodniowych praktykach zawodowych w ramach programu ERASMUS+ w Dreźnie. Uczestnicy praktyki realizowali w firmie WBS Training S.A.

W ramach programu praktyk, stanowiącego integralną część procesu kształcenia w zawodzie, praktykanci odbywali je w pracowni komputerowej. Tematem przewodnim zajęć była przedsiębiorczość i przedsiębiorca. Uczniowie poznawali tajniki niemieckiej przedsiębiorczości, określali cechy osoby przedsiębiorczej w trzech językach – polskim, angielskim i niemieckim. Zakładali wirtualne firmy, wybierali formę prawno-organizacyjną, poznawali cechy spółek w języku angielskim. Tworzyli analizę SWOT do wybranych przedsiębiorstw oraz uczyli się jak projektować zasoby finansowe. Na koniec musieli opracować narzędzia promocji dla stworzonej przez nich firmy.

Każdy uczeń uczestniczący w praktykach otrzymał certyfikat EUROPASS MOBILNOŚĆ oraz certyfikat ECEVET. Są to dokumenty potwierdzające nabyte umiejętności i kompetencje zawodowe podczas zagranicznego stażu.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

Więcej

Mistrzostw Powiatu Rawickiego w piłce nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych

Mistrzostw Powiatu Rawickiego w piłce nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy informuje o wynikach w Mistrzostw Powiatu Rawickiego w piłce nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Poniżej zamieszczono komunikat końcowy z rozgrywek.

Komunikat_pilka_nozna_SPG_Powiat

Więcej

SPOTKANIE Z KONIUGACJĄ

SPOTKANIE Z KONIUGACJĄ

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli Rawiczu uczestniczyli w koncercie zespołu Koniugacja założonym przez p. prof. Mariana Przybyła w latach 70-tych. Przez prawie 40 lat zespół zdobył wiele prestiżowych nagród, o których wspominał jego założyciel oraz obecni członkowie.

Repertuar Koniugacji w znacznym stopniu opierał się i nadal opiera na tekstach i muzyce Mariana Przybyła i wierszach Henryka Pawłowskiego, a także innych znanych poetów, nie tylko polskich. Utwory zaprezentowane przez zespół dotyczyły tego, co w życiu najważniejsze: przemijania, spełnienia, oczekiwania na miłość, ale też afirmacji życia.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Więcej

DRZWI OTWARTE W URZĘDZIE SKARBOWYM

DRZWI OTWARTE W URZĘDZIE SKARBOWYM

Już tradycją stał się udział uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu w warsztatach podatkowych organizowanych z okazji Drzwi Otwartych Urzędu Skarbowego w Rawiczu.

16 uczniów przybyło do Urzędu Skarbowego w Rawiczu, gdzie przybliżono im działanie poszczególnych komórek organizacyjnych urzędu oraz zaprezentowano możliwość rozliczenia się z fiskusem za pomocą programu e-deklaracje. W części warsztatowej uczniowie wzięli udział w rywalizacji o to kto najszybciej wypełni i wyśle PIT ? 37. Na zakończenie młodzież mogła obejrzeć salę obsługi klienta ? miejsce pierwszego kontaktu podatnika z urzędem skarbowym.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

10
11
12
13

Więcej

Kurs na operatora wózka widłowego

Kurs na operatora wózka widłowego

Po raz szósty w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu zorganizowano płatny kurs na operatora wózka widłowego. Tradycyjnie przeprowadziła go firma BKD Maral z Wielunia. Przystąpiło do niego 34 uczestników, uczniów z Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Wszyscy zdali egzamin i uzyskali uprawnienia.

Kurs obejmował zajęcia teoretyczne, praktyczną naukę jazdy wózkami widłowymi oraz instruktaż bezpiecznej wymiany butli gazowej. Trwał ok. dwóch tygodni.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych podeszli do egzaminu teoretycznego i praktycznego i uzyskali zaświadczenia ukończenia kursu wraz z uprawnieniami do wymiany butli gazowej, w językach: polskim, angielskim i niemieckim, sygnowane znakami ISO 9001 i 14001 oraz Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

10
11
12
13
14

Więcej

Zobacz wszystkie aktualności

Załatw sprawę on-line

 

Na skróty

Gminy Powiatu Rawickiego

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00