226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Starosta Rawicki, Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają na uroczystości „Vivat Maj, Trzeci Maj”

3 Maja

godz. 10:00 – Rajd rowerowy „Miejscami Pamięci” (start: Rawicz, Rynek) – szczegóły na www.powiatrawicki.pl
godz. 12:00 – Rajd nordic walking oraz pieszy z przewodnikiem po rawickich miejscach pamięci (start: Rawicz, Szpital Powiatowy w Rawiczu) – szczegóły na www.powiatrawicki.pl
godz. 12:10 – Zbiórka i wprowadzenie pocztów sztandarowych
godz. 12:15 – Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu
godz. 13:00 – Pochód patriotyczny (trasa: Kościół pw. św. Andrzeja Boboli, Pomnik Żołnierza, Pomnik św. Jana Pawła II, Pomnik Tadeusza Kościuszki). Przed rozpoczęciem pochodu uczestnikom rozdawane będą biało-czerwone chorągiewki i wiatraczki. Przy Pomniku Żołnierza i Pomniku św. Jana Pawła II wiązanki kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców złożą władze samorządowe.
godz. 13:45 – Uroczystość przy kolumnie z popiersiem Tadeusza Kościuszki (Plac Wolności)
– Podniesienie flagi państwowej
– Hymn narodowy
– Lot gołębi pocztowych wystawionych przez Rawickie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza
– Wystąpienie Starosty Rawickiego Adama Sperzyńskiego
– Wystąpienie Jacka Jarczewskiego
– Apel Pamięci i salwa honorowa
– Składanie wiązanek przy kolumnie z popiersiem Tadeusza Kościuszki*
– Uroczysta zmiana warty harcerzy Hufca ZHP Rawicz
– Część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu
– Występ orkiestry dętej
godz. 15:00 – Okolicznościowy Turniej Strzelecki z okazji 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja (strzelnica Bractwa Kurkowego w Rawiczu przy Domu Kultury)

Uroczystości odbędą się przy udziale Kompani Reprezentacyjnej 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota” Dywizjon Leszno

* Ze względów organizacyjnych rejestracja oficjalnych delegacji składających wiązanki kwiatów przy kolumnie z popiersiem Tadeusza Kościuszki trwa do dnia 28 kwietnia (do godziny 15:00) w Wydziale Oświaty, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Rawiczu pod numerem telefonu 65 546 51 30 lub e-mail: promocja@powiatrawicki.pl.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Hufiec ZHP Rawicz, Zakład Karny w Rawiczu, Muzeum Ziemi Rawickiej, Bractwo Kurkowe w Rawiczu, Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu, Rawickie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Rawicz, Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu, 4.Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”.

Tagi: , , , ,