Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej – ZSZ w Rawiczu

"Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą  - nauczać".

W uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14 października w Zespole Szkół Zawodowych wzięli udział obecni i emerytowani nauczyciele, uczniowie, ich rodzice oraz zaproszeni goście. Dyrektor Szkoły przytoczył historyczne aspekty szkolnictwa, podkreślał jego wpływ na rozwijanie kolejnych pokoleń oraz złożył życzenia obecnym i emerytowanym nauczycielom.

Następnie głos zabrał Wicestarosta Jakub Moryson, który przekazał na ręce dyrektora wiązankę kwiatów wraz z życzeniami dla całego grona pedagogicznego. W swoim przemówieniu zaznaczył istotną rolę nauczycieli jaką jest wychowanie i kształcenie młodych ludzi, a także zachęcał do szanowania ich za trud wkładany w codzienną pracę.

Kolejną częścią akademii było przyznanie nagród. Dyrektor Szkoły wyróżnił nauczycieli i pracowników obsługi, a także wręczył Stypendia Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych uczniom wyróżniającym się wysokimi wynikami w nauce i osiągnięciami sportowymi.

Stypendia otrzymali:

Daria Berus z klasy 3 TB

Karolina Brzeskwiniewicz z klasy 4 TE

Łukasz Stasiak z klasy 4 TM

Bartosz Zygmunt z klasy 4 TB (stypendium sportowe).

Na zakończenie uczniowie zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod opieką Pań Sylwii Maciaszek-Basty i Magdaleny Garbacz.

Fot. Archiwum szkolne

DSC 0143
DSC 0195
DSC 0245

 

Tagi: , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00