„Bez przeszłości nie ma przyszłości” – 70 lat Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

Uroczystą mszą świętą rozpoczęły się 21 kwietnia obchody 70-lecia istnienia Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Następnie uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście przemaszerowali do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Wśród zaproszonych osób znalazły się władze miasta, powiatu, rodzice uczniów, dyrektorzy innych placówek oświatowych,  absolwenci, przedstawiciele duchowieństwa oraz rawickich firm współpracujących ze szkołą i sponsorujących uroczystość.

Dyrektor szkoły Krzysztof Jarosz podziękował tym wszystkim, którzy budowali i nadal budują świetność Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Minutą ciszy uczczona została pamięć nieżyjących już nauczycieli i pracowników szkoły.

Tego dnia na ręce dyrekcji szkoły złożone zostały kwiaty i gratulacje oraz życzenia dalszej pomyślności i budowania dobrego wizerunku szkoły. Burmistrz Gminy Rawicz Grzegorz Kubik w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważne jest kształcenie zawodowe i jak duży ma wpływ na funkcjonowanie miasta.  Także Starosta Rawicki Adam Sperzyński w swojej wypowiedzi docenił rolę naszej szkoły  i zapewnił o finansowym wsparciu dalszej rozbudowy ZSZ w Rawiczu.

Dyrektor Krzysztof Jarosz  podziękował także przedstawicielom rawickich firm, bez których funkcjonowanie placówki nie byłoby możliwe.

"Czas miniony jest niezwykle ważny, bo buduje to co przed nami". Na tej myśli opierała się część artystyczna akademii przygotowana przez uczniów technikum.

Zaproszeni goście mogli także obejrzeć prezentacje multimedialne promujące szkołę oraz niezwykłą wystawę zdjęć z 70 lat istnienia Zespołu Szkół Zawodowych. Była to doskonała okazja, by powspominać wydarzenia zatrzymane w kadrze...

Po zakończeniu części oficjalnej wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie, a chętni mogli pozwiedzać  sale lekcyjne, spotkać się z byłymi wychowawcami i kolegami ze szkolnej ławy.

Był to dzień pełen wspomnień, niezwykłych spotkań i wzruszeń. Dzień, który zapadnie na długo w pamięci społeczności szkolnej.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

IMG 1411
IMG 1412
IMG 1426
IMG 1441
IMG 1456
IMG 1482
IMG 1485
IMG 1486
IMG 1596
IMG 1618
IMG 1632

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00