blad

Aktualności

Zaproszenie na badania mammograficzne

Zaproszenie na badania mammograficzne

Już po raz kolejny mammobus zawita do Powiatu Rawickiego. Jest to szansa dla kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także  nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka i otrzymały w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach.

Mammografię będzie można wykonać 25 stycznia 2019 r. przy Remizie Strażackiej, ul. Powstańców w Jutrosinie. Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszą telefoniczną rejestrację pod numerem tel. 58 666 24 44.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.mammo.pl

Plakat

Czytaj dalej

Pamiętamy – 13 grudnia – rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Pamiętamy – 13 grudnia – rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Starosta Rawicki oraz Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają do wspólnego upamiętnienia w dniu 13 grudnia 2018 r. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

Czytaj dalej

Lekarze wystawiają e-zwolnienia

Lekarze wystawiają e-zwolnienia

Od 1 grudnia jedyną formą, w której można wystawiać zwolnienie lekarskie jest zwolnienie elektroniczne, obsługiwane przez system informatyczny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Te w wersji papierowej przestały obowiązywać z końcem listopada.

W związku z wejściem przepisów o powszechnym obowiązku korzystania z systemu e-zwolnień, Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (22 560 16 00) czynne jest od godziny 6.00 do 22.00. Ponadto Oddział ZUS w Ostrowie Wlkp. uruchomił w swoich placówkach dodatkowe numery telefonów w sprawie elektronicznych zwolnień lekarskich (załącznik).

WYKAZ TELEFONÓW

Czytaj dalej

Finał Wielkopolskiej Wiary w rawickiej szkole

Finał Wielkopolskiej Wiary w rawickiej szkole

Wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu  5 grudnia zakończyli działania w ramach projektu Wielkopolska Wiara pn. „Aktywny młody człowiek – cenny wolontariusz”.

W okolicznościowym spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza uczestniczyli m.in. Wicestarosta Jakub Moryson, dyrekcja szkoły, przedstawiciele lokalnych instytucji oraz wolontariusze. Podsumowano na nim zrealizowane zadania oraz wręczono nagrody uczestnikom  konkursu profilaktycznego „Krótki film o HIV”. Więcej informacji można znaleźć na stronie szkoły http://www.zszrawicz.pl/final-wielkopolskiej-wiary-w-zsz-w-rawiczu/

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w  Rawiczu

Czytaj dalej

Zawody rejonowe

Zawody rejonowe

Na sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi został rozegrany Finał Rejonowy w Piłce Nożnej Halowej w ramach  Licealiady.  

Do turnieju przystąpiło 6 zespołów z rejonu leszczyńskiego m.in. I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie szkoły http://www.1lorawicz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1319:rejon-halowej-pilki-noznej&catid=94&Itemid=559

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

Czytaj dalej

Forum Gospodarcze

Forum Gospodarcze

6 grudnia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie odbyło się II Forum Gospodarcze  Leszno 2018.

Organizatorem tego wydarzenia była Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie. W programie znalazły się dwa bloki tematyczne obejmujące takie zagadnienia jak: wyzwania dla subregionu leszczyńskiego na lata 2018-2028 oraz partnerstwo publiczno-prywatne szansą rozwoju społeczno-gospodarczego Leszna i subregionu leszczyńskiego.

Fot. Starostwo Powiatowe w Rawiczu

Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności

Załatw sprawę on-line

 

Na skróty

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00