blad

Aktualności

Uwaga! Zmiana dyżuru pracy apteki

Uwaga! Zmiana dyżuru pracy apteki

Informujemy, że w związku z sytuacją personalną dyżur nocny w dniu 6 września 2021 roku w godzinach od 22:00 do 7:30 będzie pełnić Apteka Dr.Max przy ul. Bohaterów Westerplatte 2/2 w Rawiczu.

Czytaj dalej

Wolne terminy na szczepienia

Wolne terminy na szczepienia

Informujemy, że Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o.o. posiada wolne miejsca na szczepienia przeciwko COVID-19.

Terminy dotyczą drugodawkowych szczepień produktem firmy Astra Zeneca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Punkcie Szczepień od poniedziałku do piątku, w godz.: 08:00-15:00, pod numerem tel.: 508 580 081 lub  65 537 62 57.

Czytaj dalej

Wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września

Wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r.

Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-mein-mz-i-gis-dla-szkol-podstawowych-i-ponadpodstawowych-obowiazujace-od-1-wrzesnia-2021-r

Czytaj dalej

Sesja Rady Powiatu Rawickiego

Sesja Rady Powiatu Rawickiego

W dniu 3 sierpnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rawiczu odbyła się XXXIV Sesja Rady Powiatu Rawickiego, podczas której Starosta Rawicki przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu w okresie międzysesyjnym.

Podczas sesji podjęto uchwały w sprawie dokonania zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Rawickiego na lata 2021-2032 oraz uchwały budżetowej na 2021 rok.

Fot. Powiat Rawicki

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

6

6

7

7

 

 

Czytaj dalej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Zapraszamy na rajd rowerowy

Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Rawiczu zaprasza na rajd pn. "Rowerowe Święto Pań", który odbędzie się 15 sierpnia 2021 r.

Jego celem jest m.in. propagowanie turystyki rowerowej jako formy spędzania czasu oraz poznawanie tras rowerowych okolic Rawicza. Szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia znaleźć można na stronie internetowej http://www.rawicz.pttk.pl/rajd-kobiet/

Czytaj dalej

Ogłoszono przetarg na rozbudowę szkoły

Ogłoszono przetarg na rozbudowę szkoły

Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Rawiczu ogłosiło przetarg na rozbudowę Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w ramach projektu pn. "Nowoczesne kształcenie zawodowe w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu - bodźcem rozwoju gospodarczego południowej Wielkopolski".

Przedmiotem inwestycji jest m.in. rozbudowa budynku wraz z instalacjami i urządzeniami technicznymi oraz pozostałą niezbędną infrastrukturą techniczną, tj. przyłączy wodociągowych, kanalizacji deszczowej, dróg, placów i miejsc postojowych oraz ogrodzenia.

Termin składania ofert: 20 sierpień 2021 r. godz. 08:00.
Miejsce składania ofert: https://e-propublico.pl
Szczegółowe informacje https://bip-v1-files.idcom-web.pl/sites/47307/wiadomosci/480744/files/ogloszenie_o_zamowieniu_z_dn_02082021.pdf

Budowa infrastruktury rowerowej jako alternatywny sposób komunikacji w ramach realizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej na obszarze powiatu rawickiego- ETAP II

Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności

Załatw sprawę on-line

 

Na skróty

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00