blad

Aktualności

„Nowe wyzwanie – własna firma”

„Nowe wyzwanie – własna firma”

Informujemy, że ruszył nabór do projektu pn. „Nowe wyzwanie – własna firma” finansowanego z Funduszy Unijnych. Jego celem jest aktywizacja zawodowa osób w wieku 50+ poprzez podniesienie wiedzy i umiejętności z zakresu uruchomienia i prowadzenia działalności gospodarczej oraz udzielenie dotacji na jej rozpoczęcie.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej http://nowewyzwanie.eu/

Czytaj dalej

Internetowa giełda rolna Rynek-Rolny.pl

Internetowa giełda rolna Rynek-Rolny.pl

Powstała internetowa giełda rolna Rynek-Rolny.pl skupiająca rolników, ogrodników i sadowników. Za pomocą giełdy, rolnicy mogą w szybki i prosty sposób znaleźć odbiorców swoich produktów.

Giełda i portal Rynek-Rolny.pl to świetne narządzie do codziennej pracy każdego nowoczesnego rolnika. Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem www: http://www.rynek-rolny.pl/.

Czytaj dalej

Smutna 75. rocznica rzezi na Wołyniu

Smutna 75. rocznica rzezi na Wołyniu

11 lipca, w niedzielę 1943 roku, czyli 75 lat temu ukraińscy nacjonaliści zaatakowali i wymordowali ludność z blisko 100 polskich miejscowości. 

Tylko w czasie krwawej niedzieli zamordowano 8.000 Polaków tylko za to, że byli Polakami. Krwawa niedziela była najkrwawszym dniem w dramacie jaki trwał latami na Wołyniu we Wschodniej Galicji, a nawet Lubelszczyźnie.

W okresie 1943-1945 zginęło według szacunków historyków nawet 100-150 tys. Polaków. Czystek dokonywali ukraińscy nacjonaliści z OUN/UPA pod przywództwem Stepana Bandery. W tamtym czasie bycie Polakiem na tamtych terenach oznaczało praktycznie wyrok śmierci. Ukraińscy sąsiedzi Polaków wymordowali 40-80 tys. sąsiadów na Wołyniu, 20-45 tys. w Galicji i ok. 5 tys. na Lubelszczyźnie.

Przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych oraz organizacji politycznych, aby upamiętnić wydarzenia, jakie miały miejsce w 1943 r., złożyli wiązanki kwiatów przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Rawiczu.

Fot. Starostwo Powiatowe w Rawiczu

1
2
3
4
5
6

Czytaj dalej

Ulga na start – przedsiębiorco wybierz świadomie!

Ulga na start – przedsiębiorco wybierz świadomie!

Przedsiębiorco, chcesz skorzystać z „ulgi na start”? Zrób to świadomie. Pamiętaj, że masz wybór. Korzystając z ulgi przez sześć miesięcy nie zapłacisz składek na ubezpieczenie społeczne, ale w tym czasie nie będziesz też miał prawa do zasiłku chorobowego, a na Twoim koncie emerytalnym nie odłoży się ani złotówka. Podejmij decyzję świadomie.

Ulga na start

Czytaj dalej

Konkurs „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich

Konkurs „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuję konkurs „Bitwa Regionów”, dla Kół Gospodyń Wiejskich.  Konkurs podzielony jest na dwa etapy:

  • I Etap Wojewódzki – zgłoszenia do 20 Lipca,
  • II Etap ogólnopolski – Finał, odbędzie się 9 września w Bydgoszczy.

Każdy zespół może zgłosić  tylko jedną potrawę. Do II Etapu przejdą 3 najlepsze Koła Gospodyń Wiejskich.

Zgłoszenie proszę wysyłać na adres: ul. Fredry 12, 61-701 Poznań. Z dopiskiem „Bitwa Regionów”.

Bitwa regionów informacja dla KGW

Regulamin konkursu Bitwa Regionów

Załączniki 1 2 regulaminu Bitwa Regionów

Czytaj dalej

Skorzystaj ze wsparcia w ramach Leszczyńskiego Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych!

Skorzystaj ze wsparcia w ramach Leszczyńskiego Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych!

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiej, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne a także mieszkańcy mogą korzystać ze wsparcia specjalistów w ramach Leszczyńskiego Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych.

W ramach projektu zostały przygotowane trzy pakiety:

  • Na DOBRY START ? dedykowany grupom inicjatywnym i mieszkańcom chcących działać w sferze pożytku publicznego. W ramach tego pakietu można skorzystać z doradztwa ogólnego (np. jak założyć stowarzyszenie, konsultacja dokumentów) oraz doradztwa prawnego (pozwalającego zarejestrować się w Krajowym Rejestrze Sądowym), pomagamy zakładać się nowym organizacjom pozarządowym.
  • Na EFEKTYWNY ROZWÓJ ? kierowany do przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów już działających. W tamach tego pakietu można skorzystać z doradztwa ogólnego (konsultacja projektów, bieżąca działalność organizacji), z doradztwa specjalistycznego (prawnego, marketingowego lub księgowego) a także udział w szkoleniach (np. Z zakresu tworzenia projektów).
  • WSPÓŁPRACA i ROZWÓJ ? zaplanowany z myślą o pozostałych mieszkańcach, którzy mają się dowiedzieć o działaniach podejmowanych w ramach III sektora ale także wychodzących poza ten sektor. Istotnym elementem projektu jest budowanie współpracy między podmiotami a Samorządem Województwa Wielkopolskiego, w związku z czym będziemy organizować spotkania integrujące i promujące działania.

W przypadku pytań lub chęci skorzystania z oferowanego wsparcia zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 65 520 78 86 lub mailem mikolaj.kostaniak@pisop.org.pl .

Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności

Załatw sprawę on-line

 

Na skróty

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00