blad

Aktualności

Aeroklub Leszczyński z wizytą w I LO

Aeroklub Leszczyński z wizytą w I LO

Tuz przed feriami, w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu gościła grupa przedstawicieli Aeroklubu Leszczyńskiego. Młodzież licealna miała okazję posłuchać o pasji i pracy, jaką wykonują ci ludzie. Opowiadali oni o szybowcach, lotach balonem, skokach spadochronowych oraz o możliwościach tunelu aerodynamicznego.

Czytaj dalej

Sportowe święto piłkarskie w ZSZ

Sportowe święto piłkarskie w ZSZ

W wypełnionej uczniami sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, rozegrano fazę finałową I Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Po zaciętej i wyrównanej walce zwycięzcą turnieju został zespół Bans Team. Drugie miejsce w rozgrywkach zajęła drużyna Pod Napięciem, a trzecie Coco Jambo.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Jamroży (Coco Jambo). W rywalizacji o najlepszego strzelca zwyciężył Michał Gąsiorowski (Coco Jambo), a najlepszym zawodnikiem finału turnieju został Jan Wróblewski (Bans Team).

Wszystkich uczniów i nauczycieli szkoły już dzisiaj zapraszamy na kolejną, drugą edycję Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSZ w Rawiczu, który, mamy nadzieję, na stałe wejdzie do kalendarza imprez naszej szkoły i stanie się jej znakiem rozpoznawalnym, kultywowanym przez kolejne lata funkcjonowania placówki. Mamy też nadzieję, iż będzie on ponadto początkiem zacieśnionej współpracy pomiędzy szkołą a rawickim klubem piłkarskim RAWIA Rawicz, która – co warto przypomnieć – przed wieloma laty owocowała licznymi wzajemnymi sukcesami w futbolowej dziedzinie.

Czytaj dalej

Nowa pracownia i zabawa w ZSS

Nowa pracownia i zabawa w ZSS

W Zespole Szkole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu dokonano otwarcia nowej pracowni gospodarstwa domowego. Jest ona wyposażona w nowoczesny sprzęt i urządzenia. Warto tu wymienić między innymi: lodówkę, piekarnik, kuchenkę, toster, gofrownicę, żelazko oraz maszynę do szycia.

W pracowni uczniowie będą doskonalić w praktyce swoje umiejętności samoobsługowe i porządkowe, co jest głównym celem naszej Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Dzięki temu miejscu uczniowie mają także możliwość realizacji swoich zainteresowań i uzdolnień kulinarnych, cukierniczych, krawieckich i technicznych.

Po powitaniu gości i przemówieniach dyrektor Marty Rzepeckiej i Starosty Rawickiego Adama Sperzyńskiego odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi. Następnie goście udali się na poczęstunek przygotowany przez nasz Szkolny Klub Wolontariusza oraz na integracyjną zabawę karnawałową, gdzie wszyscy doskonale się bawili podczas wspólnych tańców, zabaw i konkursów.

Czytaj dalej

Uwaga ASF

Uwaga ASF

Informacja dla hodowców trzody chlewnej

Czytaj dalej

Przedsiębiorco załóż profil zaufany

Przedsiębiorco załóż profil zaufany

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) – najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie. Do wypełnienia tego obowiązku potrzebne jest m.in. założenie Profilu Zaufanego.

Plakat_Profil Zaufany

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany

Czytaj dalej

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Powiatu Rawickiego

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Powiatu Rawickiego

Przewodniczący Rady Powiatu Rawickiego informuje, że w dniu 19 lutego br. (poniedziałek)  o godz. 10:00 w sali narad Starostwa Powiatowego odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Powiatu Rawickiego.

Tematem posiedzenia będzie:

  1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie quorum.
  2. Przedstawienie porządku obrad Komisji.
  3. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie akceptacji harmonogramu dostosowania Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o. do wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.
  4. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie przyjęcia rocznego sprawozdania ze swojej działalności Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu oraz informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego w Powiecie Rawickim.
  5. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie przejęcia od Wojewody Wielkopolskiego zadań  z zakresu administracji rządowej.
  6. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji „Lokalnego Programu Rewitalizacji obszarów powojskowych w Powiecie Rawickim na lata 2010 – 2020”  za rok 2017.
  7. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdań z działalności Komisji Rady Powiatu Rawickiego za 2017 rok
  8. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie dokonania zmiany uchwały budżetowej  na 2018 rok.
  9. Wolne głosy i wnioski.
  10. Zakończenie.

Projekt porządku obrad Komisji Rady Powiatu Rawickiego może ulec zmianie.  

Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności

Załatw sprawę on-line

 

Na skróty

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00