Cykl spotkań z rolnikami i mieszkańcami wsi pt. „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”

W ramach wspólnej inicjatywy instytucji rolniczych, takich jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Nieruchomości Rolnych i Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii realizowany jest na terenie województwa wielkopolskiego cykl spotkań z rolnikami i mieszkańcami wsi pt. "Wspólnie dla wielkopolskiej wsi".

Celem spotkań jest przybliżenie wiedzy na tematy najbardziej aktualne w dzisiejszym rolnictwie. Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Wielkopolski. Spotkanie z rolnikami i mieszkańcami wsi powiatu rawickiego odbędzie się w dniu 17.02.2017 r. o godz. 10:00 w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce, przy ul. Jana Pawla II 6.

KURENDA spotkań z rolnikami "WSPÓLNIE DLA WIELKOPOLSKIEJ WSI" organizowanymi pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego

Celem spotkań organizowanych na terenie województwa wielkopolskiego w ramach wspólnej inicjatywy instytucji rolniczych takich jak:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Nieruchomości Rolnych i Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii jest przybliżenie wiedzy na tematy najbardziej aktualne
w dzisiejszym rolnictwie.

Zagadnienia, które będą poruszane na spotkaniach to m.in.:

  1. Planowane do uruchomienia działania z PROW 2014-2020: "Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"- 100 tys. zł
    i "Restrukturyzacja małych gospodarstw"- 60 tys. zł.

  2. Dopłaty do materiału siewnego i grupy producentów rolnych.

  3. Aktualna sytuacja dot. afrykańskiego pomoru świń i wysoce zjadliwej grypy ptaków. Rolniczy handel detaliczny.

  4. Działalność prewencyjna i rehabilitacyjna KRUS.

  5. Zmiany w obszarze świadczeń i ubezpieczeń społecznych rolników.

  6. Zmiany w służbach doradczych.

  7. Kryteria ocen przetargów pisemnych z ANR.

Spotkania odbędą się we wszystkich powiatach i są odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez rolników i mieszkańców wsi o stworzenie okazji do zdobycia przydatnych informacji przy prowadzeniu gospodarstwa rolnego oraz działalności na obszarach wiejskich w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzania różnych instytucji. W ramach spotkań zapewniona zostanie również możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami w/w instytucji.

 

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00