- gospodarstwa domowe,
- wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe,
- inne podmioty uprawnione lub zobowiązane do zapewnienia paliwa gazowego w lokalach mieszkalnych na potrzeby zużycia przez gospodarstwa domowe lub w lokalach podmiotów wymienionych w kolejnych punktach lub do lokalnej produkcji ciepła zużywanego w gospodarstwach domowych znajdujących się w budynkach wielolokalowych lub w lokalach podmiotów wymienionych w kolejnych punktach,
- podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych,
- jednostki organizacyjne pomocy społecznej,
- noclegownie i ogrzewalnie,
- jednostki organizacyjne wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej,
- podmioty systemu oświaty,
- podmioty tworzące system szkolnictwa wyższego i nauki,
- podmioty prowadzące żłobki i kluby dziecięce, a także dzienni opiekunowie,
- kościoły i inne związki wyznaniowe,
- podmioty prowadzące działalność kulturalną,
- podmioty prowadzące działalność archiwalną,
- ochotnicze straże pożarne,
- placówki zapewniające całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku,
- rodzinne domy pomocy oraz mieszkania chronione,
- centra i kluby integracji społecznej,
- warsztaty terapii zajęciowej,
- organizacje pozarządowe,
- spółdzielnie socjalne.
Organizacje pozarządowe
W dniu 24 listopada 2016 roku Rada Powiatu Rawickiego podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia "Programu współpracy Powiatu Rawickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami,
o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 1817) na rok 2017".
Program współpracy Powiatu Rawickiego z organizacjami pozarządowymi na 2017 r.
Opinia Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Rawiczu
Program współpracy Powiatu Rawickiego z organizacjami pozarządowymi na 2016 r.
W dniu 18 czerwca 2015 roku Rada Powiatu Rawickiego podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia "Programu współpracy Powiatu Rawickiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r., poz. 1118 z późn. zm.) na rok 2016".
Pobierz: Program współpracy Powiatu Rawickiego z organizacjami pozarządowymi na 2016 r.
Pobierz: Zasady wspierania projektów jednorazowych i cyklicznych 2016
Pobierz: Wniosek o wsparcie projektów jednorazowych i cyklicznych 2016
Organizacje pozarządowe działające na terenie Powiatu Rawickiego
- Stowarzyszenia
- Fundacje
- Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych
- Stowarzyszenia zwykłe
- Kluby sportowe
- Uczniowskie kluby sportowe
Wykaz organizacji pozarządowych dostępny w BIP
Sprawozdania
Aktualności dotyczące Organizacji Pozarządowych w Powiecie Rawickim
380 lat Bractwa Kurkowego w Rawiczu
Written on
Obchody 380-lecia Bractwa Kurkowego w Rawiczu rozpoczął się przemarsz władz i delegacji brackich z pocztami sztandarowymi oraz zaproszonych gości w przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Miejskiej Górki spod Domu Kultury do parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP na mszę świętą. Nie zabrakło też złożenia wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Jana Pawła II i Żołnierza Polskiego.
Na terenie Domu Kultury w Rawiczu odbywały się główne uroczystości podczas, których został udekorowany Sztandar Bractwa Kurkowego Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi ZKBS RP, uhonorowano Bracki Kurkowych, a zaproszeni goście składali gratulacje oraz życzyli pomyślności rawickiemu bractwu, satysfakcji i sukcesów w realizacji planów.
Fot. Tadeusz Pawłowski
Wielkopolska Wiara
Written on
Warsztaty dla mieszkańców, cykliczne spotkania z młodzieżą, wspólne wycieczki po okolicy, odkrywanie nowych miejsc - pomysłów na aktywizację mieszkańców może być mnóstwo. Właśnie taki cel przyświeca Konkursowi Mikrodotacji Wielkopolska Wiara.
21 marca 2022 roku ruszyła jego kolejna edycja. Młode organizacje pozarządowe lub grupy nieformalne mogą pozyskać do 10.000 złotych na realizację pomysłów. W tegorocznej edycji wydzielono specjalną pulę środków - "Wielkopolska Wiara solidarna z Ukrainą". Wnioski można składać do 20 kwietnia br. Regulamin konkursu oraz kontakty do doradców dostępne są na stronie internetowej https://pisop.org.pl/wielkopolska-wiara-2022
Projekt współfinansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
Konkursy ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Rawickiego rozstrzygnięte
Written on
Zarząd Powiatu Rawickiego rozstrzygnął otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Rawickiego w roku 2022.
Szczegóły w załączonych dokumentach poniżej:
2 Uchwała ZPR - Turystyka 2022
Ogłoszono otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Rawickiego w roku 2022
Written on
Zarząd Powiatu Rawickiego ogłasza otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Rawickiego w roku 2022. Uchwały i treść ogłoszeń zamieszczono w poniższych załącznikach.
I Treść ogłoszenia - Kultura 2022 03.02.2022
I Uchwała ZPR kultura 03.02.2022
II Treść ogłoszenia - Turystyka 2022 03.02.2022
II Uchwała ZPR turystyka 03.02.2022
III Treść ogłoszenia - Kultura fizyczna 2022 03.02.2022
III Uchwała ZPR kultura fizyczna 03.02.2022
IV Treść ogłoszenia - Zdrowie 2022 03.02.2022
IV Uchwała ZPR zdrowie 03.02.2022
Ochrona przed podwyżkami cen gazu
Written on
Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu, która weszła w życie 29 stycznia 2022 roku, znacznie rozszerza grupę podmiotów uprawnionych do korzystania z ochrony taryfowej. Dzięki niej z niższych cen gazu ziemnego będą mogły korzystać między innymi spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także szpitale, domy pomocy społecznej, szkoły, przedszkola i żłobki oraz szereg innych społecznie wrażliwych odbiorców!
Kto jest uprawniony do ochrony taryfowej?
Pełna treść Ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu znajduje się pod adresem: https://dziennikustaw.gov.pl/D2022000020201.pdf
Więcej informacji o ochronie taryfowej: https://pgnig.pl/ochrona-taryfowa
102. Rocznica powrotu Powiatu Rawickiego do Macierzy
Written on
Dziś mija 102. rocznica powrotu Powiatu Rawickiego razem z Rawiczem i Bojanowem do "Macierzy". 17 stycznia 1920 roku - to jedna z najważniejszych dat w historii Ziemi Rawickiej. Z tej okazji wartę honorową wystawiła klasa mundurowała I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu w towarzystwie pocztów sztandarowych ze szkół ponadpodstawowych Powiatu Rawickiego.
Wydarzenia sprzed ponad stu lat miały wyjątkowy charakter. Wspólnym wysiłkiem militarnym, politycznym, kulturalnym, gospodarczym i społecznym udało się odzyskać utraconą ponad wiek wcześniej niepodległość. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o tym i przykazywać to następnym pokoleniom.
W takim duchu swoje wystąpienia okolicznościowe zaprezentowali Jan Dziedziczak Poseł na Sejm RP i Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Andrzej Grzyb Poseł na Sejm RP oraz Starosta Rawicki Adam Sperzyński. Odczytano również list skierowany do uczestników przez Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego. Następnie wspólnie odśpiewano "Rotę".
Delegacje przybyłe na uroczystość złożyły wiązanki kwiatów przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Rawiczu. Wśród składających byli m.in. Jan Dziedziczak - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Poseł na Sejm RP, Andrzej Grzyb Poseł na Sejm RP, Ewa Panowicz - Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, a także delegacje powiatowych i gminnych samorządowców oraz przedstawiciele stowarzyszeń, instytucji, służb mundurowych i organizacji politycznych, jak również pozarządowych.
Uczestnicy dzisiejszych uroczystości zostali zaproszeni do odwiedzenia Muzeum Ziemi Rawickiej, gdzie można obejrzeć okolicznościową wystawę dokumentującą dzieje polskich garnizonów wojskowych w Lesznie i Rawiczu w okresie międzywojennym. Wystawa pn. "17. Pułk Ułanów Wielkopolskich i 55. Poznański Pułk Piechoty w Lesznie i Rawiczu - 18 lat wspólnej historii" została opracowana i udostępniona przez Archiwum Państwowe w Lesznie.
Fot. Powiat Rawicki