Drzwi otwarte

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu otworzył swoje drzwi dla uczniów kończących naukę w gimnazjum. Młodzież przygotowała wizualizację działań związanych z każdym proponowanym kierunkiem kształcenia w technikum: technik elektryk, technik mechanik, technik teleinformatyk, technik budownictwa, technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych. Praktyczne działania w zawodzie fryzjer oraz cukiernik prezentowali natomiast uczniowie już uczący się w szkole.

Na sali gimnastycznej goście mogli obejrzeć prezentacje promujące zespół szkół oraz zapoznali się z działalnością kół zainteresowań i licznymi sukcesami uczniów na arenie sportowej. Interesujące okazały się innowacyjne praktyki zawodowe na promach, staże zagraniczne w ramach programu ERASMUS+ oraz współpraca z lokalnymi firmami i zakładami pracy.

Przyszli kandydaci na uczniów mieli okazję zobaczyć młodzież kształcącą się w danym zawodzie w praktycznym działaniu: na mini placu budowy, przy tokarce CNC, konfigurowaniu centralek telefonicznych z telefonem, wykorzystaniu obwodów elektrycznych i kontrolowaniu pracy silników oraz przy wykonywaniu zadań logistycznych, wypełnianiu deklaracji podatkowych czy też pracy z programem księgowym INSERT.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

 

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00