Dyrektor z Leszna wybrała szkołę w Bojanowie

Aneta Przybylska, dotychczasowa dyrektor Gimnazjum nr 4 w Lesznie od 1 września będzie dyrektorem Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie.


Kandydaturę obecnej dyrektor leszczyńskiego gimnazjum wysunął Zarząd Powiatu Rawickiego, a propozycję zaakceptowało grono pedagogiczne Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie. Obowiązki dyrektora będzie pełnić od 1 września, choć już od czerwca rozpocznie intensywne przygotowania do nowej roli.

Dyrektor Przybylska przedstawiła bardzo ciekawą koncepcję funkcjonowania i rozwoju szkoły. Chce podejmować liczne inicjatywy, które mają zachęcić uczniów do tego, że warto postawić na szkołę z tradycjami. Zamierza również stosować w placówce nowatorskie metody nauczania, brać udział w licznych projektach krajowych i międzynarodowych, a przede wszystkim odpowiednio przygotowywać uczniów do potrzeb rynku pracy.

– Przed nową dyrektor bardzo ważne wyzwanie. Mam jednak przekonanie, że jako osoba bardzo ambitna i konsekwentna podoła temu zadaniu. Ze strony zarządu ma pełne wsparcie dla różnych inicjatyw mających na celu rozwój szkoły w Bojanowie.  Co ważne uzyskała też mocne poparcie grona pedagogicznego szkoły. Cieszę się, że jako osoba z wielkim doświadczeniem i sukcesami na koncie, wybrała naszą szkołę na dalszy rozwój swojej kariery zawodowej. Liczę, że będzie to też pozytywny sygnał dla młodzieży, która stoi przed dylematem wyboru przyszłej szkoły ponadgimnazjalnej.- mówi Jacek Gwizdek, wicestarosta rawicki.

Aneta Przybylska posiada 25-letni staż pracy pedagogicznej. Była nauczycielem w szkołach podstawowych, a od 2007 roku nauczycielem i dyrektorem Gimnazjum nr 4 z oddziałami dwujęzycznymi w Lesznie. Jest absolwentką pedagogiki, ukończyła również studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania oświatą. Posiada również specjalistyczne kwalifikacje do pracy opiekuńczo-wychowawczej. Aktywnie pracuje przy różnych projektach charytatywnych, jest też członkiem zespołów konsultacyjnych przy Wielkopolskim Kuratorze Oświaty, ORE oraz Ministrze Edukacji Narodowej.

Nowa dyrektor jest związana z powiatem rawickim, bowiem urodziła się w Rawiczu, a później mieszkała na terenie gminy Miejska Górka. Zastąpi na stanowisku dotychczasowego dyrektora Dariusza Sikorę, który pozostanie związany z bojanowską szkołą.

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00