e-wizyta w ZUS

E-wizyty w ZUS

W trosce o bezpieczeństwo klientów Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchamia e-wizyty (wizyta on-line) polegające na wideo-rozmowie z ekspertem danej placówki ZUS. Z wirtualnej wizyty w ZUS już teraz mogą korzystać mieszkańcy Poznania, Warszawy, Karkowa i Wrocławia, a od 4 listopada br. usługa będzie dostępna we wszystkich oddziałach  ZUS.

Celem skorzystania w wizyty on-line w ZUS wystarczy dostęp do komputera lub smartfona z kamerką i mikrofonem, następnie klient sam wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę wizyty. Można się na nią umówić w dni robocze, w godzinach od 09:00 do 14:30 i trwać ona może maksymalnie 20 minut. 

Wystarczy wejść na stronę www.zus.pl i podczas rezerwacji podać swoje dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, a także kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy również wybrać obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: 

  • zasiłki,
  • emerytury i renty,
  • firmy i pracujący,
  • założenie profilu PUE,
  • a docelowo również doradca ds. ulg i umorzeń.

Dzień przed spotkaniem, na wskazany podczas rejestracji numer telefonu, osoba rezerwująca zdalna wizytę, otrzyma sms przypominający. Natomiast w dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, otrzyma e-mail, w którym będzie link do połączenia z pracownikiem ZUS.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Nalezy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. W e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję na etapie rezerwacji. Jeżeli klient posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

Tagi: , , , , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00