Europejski konkurs na innowacje społeczne – zgłoś swój pomysł!

Trwa europejski konkurs pt. Reaktywowana Równość (Equality Rebooted) na najlepsze innowacje społeczne, zorganizowany przez Komisję Europejską w ramach programu ramowego Horyzont 2020. Inicjatywa skierowana jest do obywateli, przedsiębiorstw z różnych sektorów i uniwersytetów.

Założenia konkursu to pobudzenie potencjału innowacji społecznych w celu propagowania zrównoważonego rozwoju i rozwiązania problemów społecznych. W tym roku konkurs ma na celu kształtowanie przyszłego społeczeństwa poprzez kreowanie nowego podejścia do integracji cyfrowej, spójności i rozwoju umiejętności.

Podczas konkursu wyłonione zostaną inspirujące pomysły Europejczyków, którzy wierzą w budowanie gospodarki otwartej oraz wykorzystującej umiejętności i technologie w celu zmniejszenia nierówności w naszym społeczeństwie.

Pomysły mogą obejmować takie tematy jak:

  • nowe technologie i modele biznesowe, które sprawiają, że gospodarka cyfrowa jest bardziej zintegrowana i wykorzystuje rozwiązania oparte na współpracy w celu zlikwidowania nierówności,
  • innowacje, które pomagają ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji w pełni wykorzystać potencjał gospodarki cyfrowej i zaistnieć na rynku pracy,
  • inicjatywy skierowane do osób bez kwalifikacji pożądanych na rynku pracy, które umożliwiają kształtowanie gospodarki opartej na umiejętnościach, takich jak kreatywność, komunikacja czy zdolność rozwiązywania problemów,
  • rozwiązania mające na celu ochronę wykwalifikowanych pracowników na zmieniającym się rynku pracy.

W konkursie udział brać mogą przedsiębiorcy, innowatorzy, studenci, pedagodzy, eksperci, osoby indywidualne lub członkowie organizacji z całej Unii Europejskiej oraz krajów należących do programu ramowego Horyzont 2020.

Do półfinału przejdzie 30 najbardziej innowacyjnych wniosków. Autorzy zostaną zaproszeni na wizytę do Innowacyjnej Akademii Społecznej w Madrycie w celu zaprezentowania swoich pomysłów.

Trzy najciekawsze projekty otrzymają nagrodę w wysokości 50 000 euro, która zostanie wręczona w październiku 2017 r. na ceremonii rozdania nagród w Brukseli.

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 kwietnia 2017 r. do godziny 12:00.

Więcej informacji: http://www.wielkopolska.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=2854:europejski-konkurs-na-innowacje-spoleczne-zglos-swoj-pomysl&catid=178:slider&Itemid=214

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00