Finał Szkolnej Ligi Historycznej

W I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu zorganizowano finał Szkolnej Ligi Historycznej. W tegorocznej edycji zwycięstwo odniosła reprezentacja klas III b2 i II b2 w składzie: Ksawery Krysiak, Józef Gniazdowski i Wiktor Koch, zdobywając 57 punktów. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy III c: Bartosz Danielczyk, Mikołaj Obarski i Danisz Wasilewski z wynikiem 55 punktów, a trzecie uczniowie klasy II a: Kacper Jaśkiewicz, Miłosz Kreczmar oraz Mikołaj Szymczak, którzy zdobyli 52 punkty.

W ostatniej części uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii powszechnej i Polski od roku 1914 do współczesności. W rundzie finałowej znaleźli się uczniowie z klasy II a i III c. Rozgrywka była bardzo zacięta, ponieważ decydowała o zajęciu drugiego i trzeciego miejsca w ostatecznych zmaganiach (pierwsze mieli zagwarantowane uczniowie klas III b2 i II b2, którzy wypracowali sobie wystarczającą przewagę w częściach poprzednich i  nie musieli kwalifikować się do finałowej rundy).

Wszystkie reprezentacje otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek. Szkolna Liga Historyczna okazała się wspaniałym przedsięwzięciem edukacyjnym oraz doskonałą formą zdobywania i pogłębiania wiedzy historycznej, nie tylko przez uczestników rywalizacji, ale również uczniów, którzy dopingowali swoje koleżanki i kolegów.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Liga Historyczna Final  (1)
1lorawicz Liga Historyczna Final  (2)
1lorawicz Liga Historyczna Final  (3)
1lorawicz Liga Historyczna Final  (4)
1lorawicz Liga Historyczna Final  (5)
1lorawicz Liga Historyczna Final  (6)
1lorawicz Liga Historyczna Final  (7)
1lorawicz Liga Historyczna Final  (8)
1lorawicz Liga Historyczna Final  (9)

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00