Fundusze dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego informuje, iż do 10 września br. roku Ochotnicze Straże Pożarne mogą wnioskować do właściwego terytorialnie komendanta powiatowego/miejskiego Państwowej Straży Pożarnej o fundusze m.in. na propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy czy organizowanie przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych i sportowych.

Taka możliwość pojawiła się po raz pierwszy dzięki nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej.

W tym roku do podziału przeznaczono łączną kwotę 82 mln zł.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod adresem:

Wzór wniosku:
wniosek_o_dotacje_OSP_2019

Informacje dotyczące trybu i zasad udzielania dotacji dla OSP:
Tryb_i_zasady_udzielania_dotacji_dla_jednostek_OSP

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,