Grad medali na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w LA

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu zdobyli cztery medale na Mistrzostwach Wielkopolski w LA w Poznaniu.

Mateusz Skrzypek skoczył na odległość 7,05 m i zdobył złoty medal. Jego rywal, który zajął drugie miejsce uzyskał wynik 6,30 m. Jeżeli na zbliżających się zawodach ?ligowych? Mateusz osiągnie wynik 7,30 m to będzie miał otwartą drogę na Mistrzostwa Świata Juniorów w Nairobi. Kolejnych emocji dostarczył konkurs skoku w dal dziewcząt z udziałem Aleksandry Jędryczki i Patrycji Twardowskiej. Dziewczyny walczyły bardzo ambitnie i skakały coraz dalej. Ola w ostatniej próbie uzyskała wynik 5,43 m a Patrycja 5,05 m. Niestety złoty medal przypadł rywalce Oli. Dziewczyny miały dwa najdłuższe skoki tej samej długości i w związku z tym zadecydował trzeci. Patrycja musiała zaakceptować miejsce tuż za podium, czwarte.

W tym samym czasie pchały kulą najsilniejsze dziewczyny Wielkopolski. Weronika Marchewka prowadziła w konkursie i aż do jego zakończenia została liderką. Cieszyła się ze zwycięstwa choć wynik 12,65 jej jeszcze nie satysfakcjonował. Pod koniec zawodów Agnieszka Siecla, Ola Jędryczka, Patrycja Twardowska i Agata Samiło pomknęły po srebrny medal w sztafecie szwedzkiej. Wszyscy zmęczeni i zadowoleni, bogatsi o kolejne tytuły zakończyli zawody.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy znakomitego występu a trenerom pracującym z młodzieżą na co dzień w klubach życzymy dalszych wspaniałych sukcesów.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz La Sukcesy  (1)
1lorawicz La Sukcesy  (2)
1lorawicz La Sukcesy  (3)
1lorawicz La Sukcesy  (4)
1lorawicz La Sukcesy  (5)
1lorawicz La Sukcesy  (6)
1lorawicz La Sukcesy  (7)
1lorawicz La Sukcesy  (8)
1lorawicz La Sukcesy  (9)
1lorawicz La Sukcesy  (10)

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00