Hafty chazackie jako łącznik tradycji z nowoczesnością

Stowarzyszenie Zespołu Regionalnego "Wisieloki" w Szymanowie wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Rawiczu zorganizowało spotkanie poświęcone "Prezentacji haftów chazackich jako łącznik tradycji z nowoczesnością w Powiecie Rawickim". 

Utrwalenie ginących tradycji regionalnych oraz inspirowanie do wykorzystywania rodzimych wzorów przyświecały organizatorom spotkania. Mamy nadzieję, że pomysły spotkają się z pozytywnym przyjęciem i będą służyć promocji naszego powiatu.

W spotkaniu wzięli udział miłośnicy sztuki ludowej, którym na sercu leży ocalenie od zapomnienia tradycji haftów chazackich w regionie, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu oraz samorządowcy.

Chazy ze swoją kulturą odgrywały i nadal odgrywają istotną rolę w życiu mieszkańców Powiatu Rawickiego. Szerzenie kultury chazazackiej i popularyzacja twórczości ludowej mikroregionu chazackiego w dziedzinie haftu stała się nieodłącznym elementem działalności Stowarzyszenia Zespołu Regionalnego "Wisieloki" w Szymanowie.

Zaprezentowane  podczas spotkania hafty chazackie mogą służyć jako gotowe wzory do wykorzystania, np. na kubkach, podkładkach, bombkach choinkowych, itp. i niewątpliwie stanowić element promocji kultury chazackiej.

hafty-chazackie-prezentacja

katalog-wzorow-haftow-chazackich

Fot. Starostwo Powiatowe w Rawiczu

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00