II edycja Gali Muzycznej pod hasłem „Bo jak nie my, to kto”

W rawickim Domu Kultury - Dom Pomocy Społecznej w Osieku zorganizował II edycję Gali Muzycznej, tym razem pod hasłem "Bo jak nie my, to kto". Tematem przewodnim tegorocznego przedsięwzięcia była muzyka filmowa.

Uczestnicy mieli za zadanie przygotować piosenki pochodzące z wybranego przez siebie filmu i wykonać je na scenie, upodabniając się przy tym do rzeczywistego wykonawcy lub zespołu. W Gali uczestniczyło ponad 130 zaproszonych gości, a na scenie zaprezentowali się przedstawiciele 8 placówek z: Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu, Domu Pomocy Społecznej w Rogowie, Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie, Domu Pomocy Społecznej w Pakówce, Domu Pomocy Społecznej w Zimnowodzie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miejskiej Górce oraz Domu Pomocy Społecznej w Osieku. Wśród zaproszonych gości byli obecni również: Wicestarosta Jakub Moryson, Sekretarz Powiatu Izabela Sarnowska, Wójt Gminy Pakosław Piotr Skrzypek, Kierownik PCPR w Rawiczu Pani Ewa Szczepaniak, Radna Gminy Pakosław Danuta Guzikowska, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce Anna Hejducka oraz dyrektorzy zaproszonych placówek.

Zmagania uczestników oceniało czteroosobowe Jury w składzie: Przewodniczący Jury: Daniel Gola-Patalas, gitarzysta zespołu Lombard, wraz z małżonką Agnieszką oraz członkowie: Andrzej Walus - Główny Specjalista Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Sandra Bujak-Gwarda - Kierownik Działu Impresaryjnego Domu Kultury w Rawiczu, ks. Mirosław Wawrzyniak, Proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Dubinie.
Zwycięzcami tegorocznej Gali zostali: Ryszard Bacik, Dawid Ciesielski oraz Zbigniew Sobczak z Domu Pomocy Społecznej w Pakówce, w piosence "Ach śpij Kochanie". Drugie miejsce zajęła Paulina Giezek ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, w piosence "Na dobre i na złe", a trzecie miejsce: Amelia Kaczmarek, Zenon Szwarc, Janina Habiernik, Krystyna Duniec i Sabina Okupnik z Dziennego Domu Samopomocy w Rawiczu, w piosence "Lata 20-ste, lata 30-ste".

Drogą głosowania przyznana została również Nagroda Publiczności. Zaproszeniu na Galę goście mogli głosować na wykonawcę lub zespół, który najbardziej im się podobał. Nagrodę Publiczności otrzymali: Robert Czarnecki, Przemysław Oleszkiewicz, Roman Dreczka, Andrzej Żurek i Marek Matuszak z Domu Pomocy Społecznej w Osieku, za wykonanie piosenki "Szczęśliwego Nowego Jorku".

Dal wszystkich uczestników, dodatkową atrakcją był występ Andrzeja Walusa, członka Jury, który zagrał kilka utworów na saksofonie. Reprezentanci Domu Pomocy Społecznej w Osieku również przygotowali muzyczną niespodziankę. Zespół "Zbójnioki z Osieka" zaśpiewał: "Jak się bawią ludzie", "Dziewczyna z gór" oraz znany wszystkim utwór z I edycji Gali, a mianowicie "I znowu nieprzespana noc", porywając przy tym wszystkich do tańca. Na zakończenie, wykonana została piosenka finałowa pt. "You're the one that I want", pochodząca z filmu "GREASE", którą w autorskiej wersji wykonali pracownicy placówki z Osieka.

Fot. Ewa Szczepaniak, Dom Pomocy Społecznej w Osieku

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00