IV edycja programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” w roku szkolnym 2017/2018

Już wkrótce rusza IV edycja autorskiego programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” w roku szkolnym 2017/2018. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Cel projektu pozostaje niezmienny i jest to budowanie świadomości w zakresie ubezpieczeń społecznych wśród młodzieży. Zdobyta wiedza zapewne przyda się im w dorosłym życiu.   

Dodatkowo projekt „Lekcje z ZUS” daje uczniom możliwość udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Dla finalistów olimpiady przewidziane są  atrakcyjne nagrody rzeczowe laptopy, tablety czy e-booki, ale co wydaje się cenniejsze, indeks i punkty rekrutacyjne na wyższe uczelnie. Lista uczelni wyższych aktualizowana jest na bieżąco i dostępna będzie u Organizatora Olimpiady. Warunkiem startu w olimpiadzie jest realizacja programu „Lekcje z ZUS” i zgłoszenie szkoły do olimpiady w terminie do 13 listopada 2017 r.

Materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS” powstały przy współpracy z metodykami nauczania. Projekt, tak jak w poprzednich edycjach obejmuje 4 lekcje o zróżnicowanej tematyce. Wszystkie materiały potrzebne do realizacji lekcji z przeznaczeniem dla pedagogów i uczniów oraz inne uzupełniające materiały wraz z filmami video są dostępne w wersji elektronicznej na stronie serwisu informacyjnego ZUS (http://www.zus.pl/edukacja)

Poniżej ulotka zawierająca informację o projekcie. W przypadku pytań związanych z projektem „Lekcje z ZUS” proszę o kontakt z Panią Ewą Szymankiewicz, koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji tel. 62 735 73 69 lub adres mailowy ewa.szymankiewicz@zus.pl .

Ulotka_Lekcje z ZUS_2017_

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00