JESIENNY RAJD ROWEROWY – 2016

W sobotę, 22 października na starcie Jesiennego Rajdu Rowerowego stanęło ponad  80  rowerzystów ze  środowisk szkolnych: Szkoły Podstawowej nr 3 w Rawiczu, Szkoły Podstawowej w Kaczkowie, Gimnazjum w Sierakowie,  I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, wspieranych  sporą  grupą  osób dorosłych miłośników  wycieczek  rowerowych.

Organizatorzy  przygotowali  dwie  trasy -  25 km i 42 km  - po  okolicach  Rawicza  prowadzące  drogami pogranicza  Wielkopolski i Dolnego Śląska. Podczas  przejazdu  na trasach  zaplanowana była przerwa na zbieranie grzybów do jednego z konkursów rajdowych.

Po  trzech godzinach od startu  rajdowcy dotarli do Stadniny Koni LACHERA w Dębnie, gdzie po krótkiej przerwie przystąpiono do rozegrania konkursów sprawnościowych. Były to: jazda rowerem na czas w  terenie - wygrał Adrian Matysiak, rzutki do tarczy punktowej - po dogrywce najlepszy wynik osiągnął Eryk Stankiewicz. Po podsumowaniu wyników najlepszymi okazali się: w konkursie na największą ilość zebranych grzybów - Mikołaj Szymczak  z 37 grzybami, w konkursie na największy okaz - Wiktoria Rosiak.

Na pamiątkę uczestnictwa w Rajdzie każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy znaczek - button.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Rajd Jesienny  2
1lorawicz Rajd Jesienny  1
PTTK BUTTON 5,6mm 168 AS 2015 RAJD ROWEROWY
1lorawicz Rajd Jesienny  6
1lorawicz Rajd Jesienny  5
1lorawicz Rajd Jesienny  4
1lorawicz Rajd Jesienny  3

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00