„Kalendarz świąt nietypowych”

„Kartki z kalendarza zrywamy, nietypowe święta poznamy”  to kolejny w wieloletniej współpracy Rawickiej Biblioteki Publicznej i Przedszkola nr 6 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka  tytuł cyklu spotkań dla dzieci.

Tym razem dzieci poznawały nietypowe święta polskie. W październiku „Kłapouszki” i „Tygryski” dowiedziały się, że są takie święta jak: Dzień Anioła, Światowy Dzień Zwierząt czy też Dzień Deszczu. W tym miesiącu do biblioteki zawitała Pani Dyrektor, a z nią grupa „Puchatki” i „Króliczki”. Okazuje się , że nietypowych świąt jest wiele. Każdego miesiąca można sobie znaleźć dzień i okazję do świętowania. Do nietypowych świąt listopada należą: Międzynarodowy dzień postaci z bajek, Dzień placków ziemniaczanych, Dzień buraka, Dzień czapki.

Przedszkolaki w listopadzie świętowały Dzień Jeża. Z tej okazji wysłuchały bajki Anny Onichimowskiej i Joanny Sedlaczek „O jeżu, który znalazł przyjaciela”. Podczas zajęć stwarzane są dla dzieci sytuacje sprzyjające aktywizowaniu myślenia, rozwijania ich aktywności twórczej ? nie tylko językowej, ale również plastycznej.  W ramach zajęć przedszkolaki wykonały Pana liścia w kaloszach.

Dzieci kolejną świąteczną kartkę z kalendarza  już wyrwały, ale lista listopadowych nietypowych okazji do świętowania jeszcze się nie skończyła.

Fot. Rawicka Biblioteka Publiczna

Dsc 2334
Dsc 2336
Dsc 2347
Dsc 2350
Dsc 2356
Dsc 2360

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00