Każda kropla wody na wagę złota – Dzień Wody 2017

W kwietniu w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu obchodzono Dzień Wody. Warto zaznaczyć, że klasa 1b realizuje wewnątrzszkolny projekt „Woda znaczy życie” i w ramach tego projektu uczniowie mieli okazję spotkać się z laborantką Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Darią Kwaśniewską.

Podczas spotkania pracownik Wodociągów opowiadała o swej pracy, analizach, jakie przeprowadza w laboratorium, a także przybliżyła strukturę zakładu. Uczniowie poznali drogę jaką przebywa woda zanim trafi do kranów w naszych domach. W czerwcu będzie okazja, by wzorem poprzednich lat odwiedzić laboratorium w Załęczu.

W drugiej części obchodów Dnia Wody w auli szkoły zaprezentowano prezentację przygotowaną przez uczennice klasy 1b. We współpracy z Polską Akcją Humanitarną w liceum prowadzona jest promocja zbiórki pieniędzy na studnie w Sudanie Południowym. W tym roku Rada Rodziców I LO przyczyniła się do wsparcia akcji dokonując zakupu nagród dla uczniów. Konkurs wiedzy na temat wody wygrał trzyosobowy zespół uczniów w składzie: Patrycja Popielas, Aleksandra Cieślikowska i Jakub Niedźwiadek. Gratulujemy!

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Dzien Wody (1)
1lorawicz Dzien Wody (2)
1lorawicz Dzien Wody (3)
1lorawicz Dzien Wody (4)
1lorawicz Dzien Wody (5)
1lorawicz Dzien Wody (6)
1lorawicz Dzien Wody (7)
1lorawicz Dzien Wody (8)
1lorawicz Dzien Wody (9)
1lorawicz Dzien Wody (10)
1lorawicz Dzien Wody (11)

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00