Kolejne środki zewnętrzne dla powiatu

Powiat Rawicki pozyskał ponad 142 tys. zł na inwestycję polegającą na przebudowie przepustu w Trzeboszu na drodze Gołaszyn-Borszyn Wielki. Wsparcie zostało udzielone z rezerwy Ministerstwa Finansów.

W tegorocznym budżecie samorządu zaplanowano na ten cel 150 tys. zł. Planuje się, że przetarg na wykonanie tego zadania o łącznej wartości blisko 300 tys. zł zostanie ogłoszony w czerwcu, a wykonawca będzie musiał zrealizować je najpóźniej do końca roku.

To kolejna dobra wiadomości dla powiatu w ostatnich tygodniach. Wcześniej, ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, otrzymano blisko 69 tys. zł na zadanie pod nazwą ?Dostępność do rehabilitacji poprzez zakup i montaż windy dla osób niepełnosprawnych w Domu Pomocy Społecznej w Pakówce?. – W kolejce na rozpatrzenie czekają m.in. wnioski o częściowe sfinansowanie przebudowy boiska wielofunkcyjnego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu oraz budowy windy dla potrzeb osób niepełnosprawnych w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu – informuje Adam Sperzyński, Starosta Rawicki.
 

Tagi: , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00