Komunikat po wichurze, która przeszła nad powiatem

Do godziny 7:00 straż pożarna przyjęła zgłoszenia o 63 zdarzeniach związanych z silnym wiatrem. Uszkodzonych zostało 7 budynków mieszkalnych oraz 3 gospodarskie. Strażacy usuwali również 45 powalonych drzew. Nie ma osób poszkodowanych. Na obecną chwilę jest za wcześnie, aby mówić o wysokości strat.

W jednym przypadku strażacy pomogli również w zabezpieczeniu dostawy prądu dla osoby wymagającej stałego dostępu do aparatury medycznej. Z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przeniesiono natomiast dwóch pacjentów do głównego budynku Szpitala Powiatowego w Rawiczu.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego organizowało również pomoc dla podróżnych, których pociągi utknęły w pobliżu stacji Rawicz i Bojanowo. Działania polegały na zabezpieczeniu osobom gorących napojów oraz poinformowaniu o dalszych działaniach. Zorganizowano również transport dla około 200 pasażerów do Wrocławia. Ostatnie osoby odjechały w dalszą podróż po godzinie 3:00.

Dostawy energii w samym Rawiczu przywrócone zostały po godz. 1:00. W kulminacyjnym momencie bez prądu pozostawało około 90 tys. osób w rejonie dystrybucji Leszno.

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00