Komunikat Starosty Rawickiego – 13.04.2020 r.

Szanowni Państwo, z przykrością potwierdzam, że u jednej z pielęgniarek zatrudnionych w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu, po wykonaniu testu laboratoryjnego na koronawirusa, wynik okazał się pozytywny. W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd Szpitala podjął decyzję o zamknięciu do odwołania oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Od personelu mającego kontakt z osobą zarażoną zostały pobrane wymazy i wysłano je do laboratorium.

Do czasu uzyskania wyników testów laboratoryjnych osoby te będą przebywać na kwarantannie. Dodatkowo podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć pacjentek na oddział ginekologiczno-położniczy, co jest podyktowane tym, iż personel anestezjologiczny zajmuje się ich znieczuleniami.

Bardzo Państwa proszę o zrozumienie dla zaistniałej sytuacji i zachowanie spokoju. Zapewniam, że Zarząd Szpitala na bieżąco współpracuje z Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Rawiczu, podejmowane są wszelkie możliwe działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. O dalszym postępowaniu będziemy informować na bieżąco.
Z poważaniem
Adam Sperzyński
Starosta Rawicki

Tagi: , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00