Konkurs Wielkopolski Rolnik Roku 2016

Informujemy, że trwa XVI edycja konkursu Wielkopolski Rolnik Roku, organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Laureaci konkursu otrzymają statuetkę Siewcy oraz tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku.

Wyróżnieni w dotychczasowych edycjach rolnicy prezentowali wyjątkowo wysoki poziom produkcji rolniczej, stosowali nowoczesne technologie, odznaczali się dobrą organizacją pracy, wysoką estetyką gospodarstw oraz dbałością o środowisko naturalne. Wśród dotychczasowych laureatów konkursu byli: producenci zbóż, bydła mlecznego, trzody chlewnej, ogrodnicy, sadownicy, a także producenci grzybów, ryb, ślimaków, zwierząt futerkowych.

Celem konkursu jest promocja wielkopolskiego rolnictwa, zachęcamy zatem zainteresowanych rolników, działających na terenie Powiatu Rawickiego do wzięcia udziału w konkursie i zgłoszenie uczestnictwa w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, 61-714 Poznań, al. Niepodległości 34.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie w terminie do dnia 15 czerwca 2016r., ankiety i deklarację, które dostępne są poniżej lub na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.umww.pl/departamenty_departament-rolnictwa-i-rozwoju-wsi.

ankieta_konkursowa_wielkopolski_rolnik_roku

deklaracja_uczestnictwa_wielkopolski_rolnik_roku