KONTYNUUJĄ WSPÓŁPRACĘ MIĘDZYNARODOWĄ

Grupa nauczycieli i uczniów rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych uczestniczyła w kolejnej wizycie w zaprzyjaźnionej szkole w Osnabrück - Berufsschulzentrum am Westerberg.

Podczas tegorocznej wymiany, której początki sięgają ponad dwóch dekad wcześniej, młodzież uczestniczyła w warsztatach zajęciowych i grach edukacyjnych poświęconych m.in. tematyce zanieczyszczenia środowiska. Ważnym elementem wizyty był wspólny wyjazd do miejscowości Dangast położonej nad Morzem Północnym, gdzie uczestnicy zbierali plastikowe zanieczyszczenia plaży, przydatne kolejnego dnia do realizacji projektu artystycznego z użyciem zebranych odpadów. Istotny walor edukacyjny posiadało także spotkanie z przedstawicielami fundacji na rzecz ochrony środowiska Deutsche Bundesstiftung Umwelt, którzy przedstawili zasady funkcjonowania organizacji, najważniejsze problemy ekologiczne naszej planety, jak również perspektywy i potrzeby rozwoju gałęzi przemysłu związanych z energią odnawialną.

Kolejna wizyta partnerska w Osnabrück opierała się na wymianie wzajemnych doświadczeń w zakresie ochrony mórz i środowiska lądowego. Całość przedsięwzięcia sfinansowana została ze środków Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Rady Rodziców.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

Tagi:

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00