Logistyka w rzeczywistości i strategii IKEA Wrocław

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, kształcący się w zawodzie technik logistyk odbyli kilkugodzinne zajęcia praktyczne w IKEA Wrocław, gdzie mieli okazję posłuchać i zobaczyć jak realizowana jest logistyka oraz sprzedaż w tak dużym sklepie.

Jeszcze przed otwarciem obiektu teamleader działu dekoracji oprowadził uczniów po Showroom czyli dziale ekspozycji na piętrze i Markethall, czyli dziale sprzedaży na parterze. Młodzież zobaczyła na czym skupia się IKEA w sprzedaży, dlaczego tak a nie inaczej są zaaranżowane boksy ekspozycyjne, jak kieruje się ruch klientami, gdzie eksponuje się najciekawsze produkty i jak trafia klient do kas w celu zapłaty za towar. Uczniowie poruszali się po obszarach, które nie są dostępne dla klientów, zobaczyli jak działa magazyn samoobsługowy od strony klienta i od strony pracownika magazynu.

Po obejrzeniu hali sprzedażowej uczniów przejęli pracownicy działu magazynowego. Tam kierownik działu opowiadał jakie są strategie IKEA w zakresie zarządzania zapasami, dostawami, uzupełniania towarów na hali sprzedażowej, przyjmowania towarów oraz bezpieczeństwa dla klienta i pracownika. Zwrócił uwagę na strategię ochrony środowiska i szczególne działania IKEA w tej dziedzinie oraz utylizację odpadów ze sklepu.

Po ciekawej prezentacji uczniowie mieli okazję zobaczyć wszystkie działania w praktyce. Przeszli przez duże powierzchnie strefy składowania, niedostępne dla klientów, przez strefę przyjęć, doki przeładunkowe, plac manewrowy oraz strefę postoju środków transportu wewnętrznego. Logistycy pracujący na co dzień w IKEA opowiadali o zakresie prac wykonywanych na swoich stanowiskach. Była to niezapomniana okazja do skonfrontowania swojej wiedzę z praktyką, zadania pytań, posłuchania i zobaczenia jak w rzeczywistości wygląda ich przyszły zawód.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

IMG 4695
IMG 4704
IMG 4710
IMG 4718
IMG 4729
IMG 4741

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00