„LOŻA SUKCESU”

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie, w listopadzie zorganizowano po raz kolejny spotkanie  z cyklu zapoczątkowanego w ubiegłym roku szkolnym ,,Oni też się tu uczyli…”.

Na te spotkania zapraszane są osoby, które w przeszłości uczęszczały do bojanowskiej placówki, mają pasjonujące hobby, zmienili miejsca zamieszkania, założyli rodziny, zostali rodzicami, znaleźli ciekawe miejsca pracy, robią kariery zawodowe…, ale wciąż pamiętają o swojej szkole.

W tym roku szkolnym spotkania przyjęły nową formułę, a mianowicie: wszyscy goście będą zasiadać w „Loży Sukcesu”. Na pierwszym spotkaniu szkoła gościła Starostę Rawickiego Adama Sperzyńskiego.

Starosta jest absolwentem z roku 1997, kiedy to uczęszczał do Technikum Rolniczego. Trafił do tej szkoły poniekąd przez przypadek, ale zawsze był i po latach nadal jest z tego wyboru zadowolony. Zdobytą tutaj wiedzę i rozwinięte kompetencje niejednokrotnie wykorzystywał w życiu i w pracy zawodowej. Jako młody chłopak interesował się rolnictwem oraz ekonomią i te właśnie kierunki z ogromnym zaangażowaniem rozwijał podczas pięcioletniej nauki w technikum. Gość z  sentymentem wrócił pamięcią do zajęć praktycznych oraz pierwszej wakacyjnej pracy w Niemczech. Wybór szkoły w Bojanowie okazał się na tyle trafnym pomysłem, że po zdaniu matury i egzaminów zawodowych, kontynuował naukę w tym samym kierunku kształcenia na obecnym Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Uzyskane wykształcenie i wynikające z niego kwalifikacje z sukcesem wykorzystywał w swojej karierze zawodowej, a zaraz na początku, tuż po studiach, przyczyniły się one, albo nawet umożliwiły, zdobycie pierwszej pracy.

Już niebawem zostaną zorganizowane kolejne spotkania z absolwentami szkoły w Bojanowie.

Fot. Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie

loza2-2

Tagi: ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00