Matematyczne sukcesy uczniów

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu przystąpili do internetowego konkursu matematycznego. Zadaniem konkursowe polegało na samodzielnym rozwiązaniu dwóch zadań optymalizacyjnych w formie gier matematycznych. Jest to nowa koncepcja konkursu matematycznego, wykorzystująca technologie informatyczne. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.

I miejsce w województwie na poziomie klas pierwszych zajął Mateusz Popiel, natomiast IV miejsce na poziomie klas drugich – Krzysztof Szafraniak.

Nie jest to jedyny sukces rawickich licealistów. W konkursie ALFIK MATEMATYCZNY startowali ci sami uczniowie. Mateusz zdobył 12 miejsce w województwie na poziomie klas I, a Krzysztof 12 miejsce na poziomie klas II i III. Oboje są też finalistami IV  Przedmaturalnego Konkursu Matematycznego Mat(g)ura, w którym to Mateusz uzyskał tytuł ? laureata II miejsca.

Wśród piętnastu finalistów tego konkursu tytuł laureata II miejsca na poziomie klas III uzyskał Adam Giżewski, a laureatką III miejsca w tej samej kategorii została Klaudia Śron, WYRÓŻNIENIA otrzymali: Weronika Duda, Hanna Lipka oraz Jakub Chudy.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

 

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00