Możliwość uruchomienia placówki biura programu Gminne Akademickie Biura Karier

Organizatorzy programu Gminne Akademickie Biura Karier oraz programu budownictwa jednorodzinnego pod wynajem „Nasze Domy” zapraszają członkinie Kół Gospodyń Wiejskich do współpracy w temacie możliwości uruchomienia placówki biura programu Gminne Akademickie Biura Karier.

W dniach 24 i 25 października oraz 6 listopada 2018 r. zostanie przeprowadzona seria telekonferencji poświęconych możliwości uruchomienia na terenie gminy placówki biura programu GABK. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 10:00. Aby uczestniczyć w telekonferencji wystarczy ze swojego komputera (laptopa) uruchomić link https://youtu.be/lUVEfeVdLto

Obecnie zamieszczona statyczna informacja z chwilą  rozpoczęcia  telekonferencji  zostanie zastąpiona obrazem emitowanym z sali na Społecznej Akademii Nauk (SAN) filia w Warszawie. Wcześniej należy dokonać tzw. technicznego – próbnego wejścia do pokoju telekonferencji.

Uruchomienie działalności placówki GABK pozwoli zatrudnić na umowę o pracę jedną/dwie osoby na gminę.

Pracownikiem może zostać: matka wychowująca dziecko, osoba pracująca a szukająca zatrudnienia jako specjalista zespołów wniosków kredytowych lub osoba w wieku 19 ? 50 lat z maturą zainteresowana podjąć studia na Społecznej Akademii Nauk filia w Warszawie.

Ze względów organizacyjnych zasadnym jest, aby w telekonferencji wzięła udział osoba mogąca w 2019 r. otrzymać zatrudnienie (etat) w biurze placówki lokalnej programu GABK. Kontrakt menedżerski może otrzymać osoba pomiędzy 19 a 50 rokiem życia z wykształceniem średnim. Kandydat do pracy jeszcze w październiku 2018 r. powinien uzyskać status studenta wspomnianej SAN filia w Warszawie. W sytuacji, gdy od listopada 2018 r. nie zostanie studentem, może zobowiązać się, że od sesji tzw. ?letniej? zostanie studentem SAN.
Podpisanie umowy z Uczelnią może nastąpić z wykorzystaniem podpisu elektronicznego. Podpis można uzyskać bezpłatnie po założeniu konta na www.signhero.io

Podczas próbnego wejścia do ?pokoju telekonferencji?  należy zostawić informację:  gm. (nazwa gminy oraz powiat) progr. N.Domy + GABK. Proszę dopisać, że … Posiadamy osobę mogącej studiować i pracować.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do kandydatów, aby w terminie 24 lub 25 października 2018 r. złożyli deklarację studiów na partnerskiej uczelni wyższej. Link do formularza rekrutacji: https://rekrutacja.san.edu.pl/warszawa/

W razie pytań związanych z tematyką rekrutacji można dzwonić do wydziału Rekrutacji SAN filia w Warszawie: 22 656 36 16. Wydział pracuje od godziny 8:oo do godz. 15:oo.

W celu uzyskania statusu studenta teraz lub w sesji letniej należy pozytywnie przejść procedurę formalną. Czynności wstępne do wykonania przez kandydata na studenta a pracownika etatowego GABK:

1. Na formularzu rekrutacyjnym w systemie online złożenie deklaracji podjęcia studiów na S.A.N. filia w Warszawie, https://rekrutacja.san.edu.pl/warszawa/
  2. Następnie zalecić pobranie (wzór umowy do pobrania ze strony Uczelni) umowy Uczelnia – student i podpisanie jej. Złożenie podpisu elektronicznego. W tym celu student proszony jest o założenie bezpłatnie  konta i uzyskanie bezpłatnie podpisu elektronicznego. Podajemy link: www.signhero.io. Firma z Finlandii udostępniająca podpisy elektroniczne jest partnerem Uczelni i biura programu GABK.

Link do instrukcji jak założyć konto dla podpisu elektronicznego zamieszczony jest na: www.pracalpih.pl

Tagi: , , ,