NA TROPACH WIEDZY – XIX Dolnośląski Festiwal Nauki 2016

Grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu uczestniczyła w wyjeździe na kolejną edycję Festiwalu Nauki. W tym roku udział w szerokiej ofercie wydarzeń festiwalowych uczniowie rozpoczęli od wykładów  na Uniwersytecie Medycznym: „Mumie z Tarim”, a następnie „Borelioza – prawdziwy demon czy strach na wróble. Fakty i mity o tej interesującej chorobie”.

Źle prowadzona kampania medialna oparta o nieznajdujące odzwierciedlenia w naukowych dowodach przekonania sprawia, że borelioza urasta do rangi szczególnie niebezpiecznego schorzenia. Dyskusje toczące się wokół zagadnień związanych z boreliozą dotykają tak fundamentalnych kwestii jak pytanie o istotę współczesnej medycyny: czy nadal jest to sztuka pomagania ludziom czy też może sposób zarabiania na lęku przed chorobą?

Kolejnym punktem programu były zajęcia laboratoryjne z chemii organicznej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas spotkania licealiści dowiedzieli się, jakie tajemnice zawarte są w kwiatach, warzywach i owocach. Poznali metody izolacji i identyfikacji składników odpowiedzialnych za ich barwę, zapach i smak. Zobaczyli pięknie wyglądającą i pachnącą chemię wokół nas.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Festiwal Nauki 1
1lorawicz Festiwal Nauki 2
1lorawicz Festiwal Nauki 3
1lorawicz Festiwal Nauki 4
1lorawicz Festiwal Nauki 5
1lorawicz Festiwal Nauki 6
1lorawicz Festiwal Nauki 7
1lorawicz Festiwal Nauki 8
1lorawicz Festiwal Nauki 9
1lorawicz Festiwal Nauki 10
1lorawicz Festiwal Nauki 11

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00