Powstanie

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Opublikowano 27 grudnia 2023, 02:17

27 grudnia br. przypada 105. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Z tej okazji na Cmentarzu Parafialnym w Rawiczu, w obecności gminnych i powiatowych władz samorządowych, radnych, organizacji, młodzieży oraz mieszkańców upamiętniono bohaterskich żołnierzy, którzy mieli odwagę przelać krew za Ojczyznę. Wartę honorową pełnili uczniowie z klasy mundurowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu. Ks. kan. Wojciech Prostak – proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania N.M.P. w Rawiczu przewodniczył krótkiej modlitwie za poległych. Następnie przed obeliskiem poświęconym Powstańcom Wielkopolskim delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Bezpośrednio po uroczystości Starosta Rawicki Adam Sperzyński wraz z Burmistrzem Gminy Rawicz Grzegorzem Kubikiem, w towarzystwie swoich zastępców, powiatowych i gminnych radnych oraz przedstawicieli stowarzyszeń złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową przy Pomniku Żołnierza Polskiego w Rawiczu i  sarnowskim Ratuszu, a także na grobach Powstańców na Cmentarzu Parafialnym w Zielonej Wsi.

Cześć i chwała Bohaterom!