Naucz się pierwszej pomocy i dołącz do drogowych Bohaterów

Celem kampanii #HeroTrucker jest zwiększenie świadomości wśród kierowców zawodowych na temat udzielania pierwszej pomocy. Twórcy kampanii chcą przekonać kierowców do tego, że nawet podstawowa wiedza i umiejętności, mogą uratować czyjeś życie, czego przykładem jest historia Andrija Sirowackija - #HeroTruckera.

Film opowiadający historię Andrija: tutaj .

Poprzez artykuły i filmy instruktażowe z zakresu pierwszej pomocy, a także przybliżanie kierowcom prawdziwych historii osób, które wykazały się odwagą i uratowały życie chcemy krzewić bohaterskie postawy oraz wyedukować jak najwięcej kierowców.

Szukamy bohaterów - stwierdza krótko Dagmara Trusewicz, organizatorka akcji - Nie chcemy, żeby takie osoby były anonimowe. Przeciwnie. Powinny stanowić wzór do naśladowania. Podobnego zdania jest Iwona Blecharczyk - Ambasadorka Kampanii #HeroTrucker - Truckers Life w ramach swojego projektu nie tylko przeszkoli kierowców, ale także nagłośni historie bohaterów, którzy udzielili pomocy ofiarom wypadku. Pokaże ludzi, którzy uratowali komuś życie. To świetna inicjatywa!

Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi materiałami oraz udostępniania informacji o kampanii.

Facebook: https://www.facebook.com/truckerslife.eu/

Materiały dydaktyczne oraz historie bohaterów znajdują się na stronie: http://www.herotrucker.eu/.

 

Organizatorami akcji są Fundacja Truckers Life i Spółka ORLEN OIL, producent i dystrybutor środków smarnych, w tym Platinum Ultor - najnowszej generacji olejów silnikowych przeznaczonych do samochodów ciężarowych, autobusów i ciężkiego sprzętu.

W kwestiach merytorycznych kampanię wspierają profesjonaliści i praktycy: grupa Gotowi do Ratowania oraz Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Patronami medialnymi są: Polskie Radio Program I, Trans.info, Na Osi, Brd24.pl, Polski Trucker.

Honorowe Partnerstwo objęli: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Transport i Logistyka Polska oraz Stowarzyszenie Polski Trucker. 

 

 

 

 

 

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00