Nawiązanie współpracy Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie  z przedstawicielami z Panamy

Podczas ostatnich, upalnych wakacyjnych dni, w Starostwie Powiatowym w Rawiczu zorganizowano spotkanie w którym wzięli udział: Wicestarosta Jakub Moryson, Członek Zarządu Powiatu Wiesław Ceglarek, nauczyciele Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie - Beata Nowak i Zbigniew Zawada wraz z zaproszonymi gośćmi - Państwem Ewą i Amancio Chiari.

Dr Ewa Chiari jest antropologiem, nauczycielem akademickim, a w swojej karierze zajmowała się badaniem morfometrycznym Indian z plemienia Kuna w Panamie. Natomiast Jej mąż Amancio jest Panamczykiem, przedstawicielem społeczności Kuna. Od ponad 30 lat mieszkają w Polsce. Amancjo jest emerytowanym nauczycielem, ale dodatkowo zajmuje się malarstwem inspirowanym przyrodą regionu i kulturą plemienia Kuna, którego jest przedstawicielem.

W trakcie wspólnego spotkania omówiono możliwości nawiązania przyszłej współpracy. Obejmowałaby ona m.in. zaprezentowanie malarstwa Amancio Chiari podczas wystawy zorganizowanej na terenie szkoły w Bojanowie. Kolejnym etapem miało by być podpisanie współpracy z przedstawicielami Panamy, co może zaowocować wielopłaszczyznową współpracą pomiędzy bojanowską szkołą, a społecznością Indian Kuna, jak i szkołami w Panamie. Dyrekcja szkoły planuje nawiązać także kontakt z Polonią mieszkającą w Panamie, tamtejszymi rolnikami oraz organizacjami proekologicznymi tamtejszego regionu, tak by uczniowie Zespołu Szkół w Bojanowie, mieli dodatkowe możliwości rozwoju i edukacji.

Fot. Powiat Rawicki

1
2
3
4

Tagi: , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00