Nowa oferta dla absolwentów gimnazjów. Sprawdzone kierunki, patronaty wyższych uczelni i firm

Sporo nowych, ciekawych kierunków zaproponują szkoły ponadgimnazjalne w Rawiczu i Bojanowie, dla których Powiat Rawicki jest organem prowadzącym.


Oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/2018 przygotowana została w oparciu o sprawdzone kierunki, a także zupełnie nowe. W I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu do wyboru jest siedem profili kształcenia. Nowością jest klasa mundurowa (kadecka), która przygotowuje do dalszej edukacji i pracy w służbach mundurowych takich jak wojsko, policja, straż pożarna czy służba więzienna. Nauka odbywać się będzie pod patronatem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Z kolei profilom: humanistycznemu i dziennikarsko-prawnemu patronować będzie Uniwersytet im. Adam Mickiewicza w Poznaniu. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu może poszczycić się bardzo wysoką zdawalnością matur (ponad 97%), co plasuje tę szkołę w ścisłej czołówce byłego województwa leszczyńskiego, a działalność placówki jest wysoko oceniana przez kontrolerów kuratorium oświaty.

Największa szkoła w powiecie - Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu - rekrutację prowadzić będzie na siedmiu kierunkach w technikach (budownictwa, ekonomicznym, elektrycznym, logistycznym, mechanicznym, teleinformatycznym, żywienia i usług gastronomicznych i handlowym) oraz w szkole branżowej z klasami młodocianych pracowników we wszystkich zawodach. Szkoła ta bierze udział w projekcie "Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska", który został uruchomiony w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Przewiduje on m.in. płatne staże dla uczniów w niektórych zawodach. Ponadto uczniowie odbywają praktyki i staże nie tylko u miejscowych przedsiębiorców, ale także zagranicą - na przykład na promach. Dodatkowo ZSZ przystąpił do specjalnego programu, w ramach którego młodzież nieodpłatnie ma udostępniony system operacyjny Windows oraz wybrane aplikacje programistyczne i desingnerskie.

Sporo nowości oferuje również Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie. Poszczególne klasy w technikach przygotowywane są w oparciu o innowacje pedagogiczne z autorskimi programami nauczania z rozszerzeniami oraz kształcenie w systemie dualnym i modułowym. Tegoroczni absolwenci gimnazjów mają do wyboru następujące kierunki: technik rolnik (z elementami hodowli koni), technik spedytor, technik automatyk (oba poszerzone o elementy logistyki), technik weterynarii (z elementami hodowli koni) i technik informatyk (z elementami obsługi dronów). Ponadto uruchomiona zostanie szkoła branżowa I stopnia. Jej oferta obejmuje kierunek tapicer i operator maszyn przemysłu włókienniczego (pod patronatem firmy Eurocomfort) oraz klasy wielozawodowe. Szkoła w tym roku promuje się hasłem "Tradycja w nowej odsłonie", a dzięki autorskim programom nauczania młodzież ma szanse zdobyć dodatkowe kwalifikacje i certyfikaty.

Starostwo Powiatowe w Rawiczu wspólnie ze szkołami uruchomiło także specjalną infolinię edukacyjną #WybieramLokalnie. Codziennie od godz. 7:00 do 15:00 pod numerem telefonu 574 570 057 można uzyskać informacje dotyczące oferty rekrutacyjnej dla młodzieży i dorosłych oraz rekrutacji. Ponadto w godzinach między 15:00 a 17:00 dyżurować będą specjaliści z danej szkoły - I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Szczegóły znajdują się w harmonogramie dostępnym poniżej.

Poza infolinią, funkcjonuje również specjalny serwis na Facebooku #WybieramLokalnie, gdzie publikowane są na bieżąco informacje ze szkół oraz udzielane odpowiedzi na pytania dotyczące oferty i rekrutacji. W sobotę, 1 kwietnia, odbędzie się akcja #WybieramLokalnie na deptaku. W tym dniu szkoły prowadzone przez Powiat Rawicki wystawią swoje stoiska promocyjne oraz zaprezentują się mieszkańcom regionu. Będzie to także doskonała okazja do porozmawiania o ofercie edukacyjnej z uczniami oraz nauczycielami. Z kolei na 11 kwietnia we wszystkich szkołach w Rawiczu i Bojanowie zaplanowano dzień otwarty.

Tagi: , , , , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00