Nowy kierownik oddziału chirurgicznego w szpitalu

Dr n. med. Marek Tuchendler od 1 grudnia jest kierownikiem oddziału chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Rawiczu. Lekarz posiada blisko 18-letnie doświadczenie. Jest specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej oraz w trakcie specjalizacji w zakresie transplantologii klinicznej.


Marek Tuchendler jest absolwentem Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Pracował, między innymi, w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Klinice Urologii Akademii Medycznej we Wrocławiu, Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Klinikum Niderlausitz w Brandenburgii, w Niemczech. Od 13 lat związany jest z Oddziałem Chirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu kierowanym przez prof. dr hab. Wojciecha Witkiewicza.
O rozpoczęciu pracy w rawickim szpitalu zadecydował fakt, że nowy kierownik chciał podjąć zawodowe wyzwanie i rozpocząć pracę na samodzielnym stanowisku. W dalszym ciągu będzie współpracować z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu, gdzie ma otwartą specjalizację, a także zdobywa doświadczenie związane z transplantologią.

Jednym z wyzwań, jakie przed sobą stawia, to rozszerzenie panelu wykonywanych zabiegów, szczególnie w zakresie chirurgii onkologicznej i chirurgii naczyniowej. Kierownikowi oddziału zależy na tym, aby mieszkańcy powiatu rawickiego oraz powiatów ościennych mogli leczyć się na miejscu, a nie musieli dojeżdżać do innych szpitali.

– Dziękuję w imieniu mieszkańców dotychczasowemu kierownikowi oddziału chirurgicznego lek. med. Maciejowi Orłowskiemu za wieloletnią pracę na rzecz pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu. Cieszę się również, że Pan doktor pozostaje w naszej placówce i oddziale, mimo tego, że zdecydował o przejściu na emeryturę – mówi Adam Sperzyński, Starosta Rawicki

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00