O Mickiewiczu inaczej… oraz WARSZTATY TEATRALNE Z ZBIGNIEWEM WALERYSIEM

Początkiem listopada w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu gościł aktor - Zbigniew Waleryś, wielokrotnie nagradzany za rolę w "Papuszy". Zasłynął on także ze świetnych ról drugoplanowych w takich filmach jak "Quo vadis", "Wołyń?". 

Zbigniew Waleryś przybliżył uczniom postać Mickiewicza, jego związki z Wielkopolską, a przede wszystkim fragmenty twórczości wieszcza, zarówno te patetyczne, jak i pełne humoru. I tak w monodramie "Mickiewicz a Wielkopolska" uczniowie usłyszeli m.in. "Koncert Jankiela", "Stepy akermańskie" czy "Komar, niewielkie licho".

Podczas pobytu aktora w liceum uczniowie mieli także możliwość uczestniczenia w zajęciach teatralnych. Młodzi pasjonaci teatru uczyli się jak pokonać strach przed występami publicznymi, ćwiczyli poprawną wymowę oraz dykcję poprzez różnorodne zadania aktorskie.

Na zakończenie spotkania Zbigniew Waleryś opowiedział o sobie, pracy aktora, a także bardzo ważnej - roli operatora filmowego. Była także okazja do wspólnych pamiątkowych zdjęć oraz zdobycia autografu.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Spotkanie Walerys  1
1lorawicz Spotkanie Walerys  3
1lorawicz Spotkanie Walerys  4
1lorawicz Spotkanie Walerys  5
1lorawicz Spotkanie Walerys  6
1lorawicz Spotkanie Walerys 1
1lorawicz Spotkanie Walerys 2

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00