Oferta edukacyjna szkół na Rawickim Festiwalu Nauki

W miniony wtorek uczniowie, absolwenci szkół i potencjalni studenci z terenu Powiatu Rawickiego mieli okazję zapoznać się z ofertą kształcenia oraz ofertą pracy w ramach Rawickiego Festiwalu Nauki, zorganizowanego w Gimnazjum w Sierakowie. Podczas trwania Festiwalu można było skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym, pedagogiem i psychologiem, a także porozmawiać z przedstawicielem pośrednictwa pracy czy informacji zawodowej. Gościem tegorocznych targów była Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka.

Wśród wystawców, oprócz I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II oraz Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego, prezentowały się placówki, m.in. z Milicza, Żmigrodu czy Leszna, przedstawiciele szkół policealnych, językowych oraz uczelni wyższych z Poznania i Wrocławia.

Młodzież oraz nauczyciele prezentowali specjalną ofertę, jaką przygotowano z myślą o tegorocznych absolwentach gimnazjów. Były między innymi: doświadczenia, pokazy, prezentacje. Wydano kilkaset ulotek promujących poszczególne profile oraz same szkoły. Targi były również znakomitą okazją, do rozmów między uczniami oraz poznania nauczycieli uczących w poszczególnych klasach.

Swoje stoiska podczas targów wystawiły także inne powiatowe jednostki, instytucje i służby, takie jak Powiatowy Urząd Pracy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Rawickim Targom Edukacyjnym towarzyszyły w szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Rawicki „Drzwi otwarte”. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół, poznać placówkę, nauczycieli, a także porozmawiać z kolegami i koleżankami, którzy uczą się w danej szkole.

]Fot. Starostwo Powiatowe w Rawiczu

IMG 6975
IMG 6977
IMG 6980
IMG 6983
IMG 6994
IMG 6997
IMG 7001
IMG 7004
IMG 7005
IMG 7006
IMG 7011
IMG 7012
IMG 7018
IMG 7023

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00