Opublikowano listy przyjętych do klas pierwszych

Szkoły ponadgimnazjalne opublikowały dziś listy przyjętych do klas pierwszych. Chęć rozpoczęcia nauki w I Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Zawodowych i Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie wyraziło 432 uczniów.


Nowy rok szkolny rozpocznie się w poniedziałek, 4 września. W liceum, technikach i branżowych I stopnia otwartych zostanie łącznie 16 nowych oddziałów. Mimo niżu demograficznego i często spotykanej ostatnio migracji rodziców z dziećmi, powiatowe szkoły radzą sobie całkiem nieźle. Ponad 85% uczniów klas pierwszych stanowią młodzi mieszkańcy Powiatu Rawickiego.

W I LO w Rawiczu uruchomione zostaną profile: matematyczny, biologiczny, ogólny, dziennikarski z humanistycznym, a także klasa kadecka. Ten ostatni, to zupełnie nowy kierunek, w którym młodzież w profesjonalny sposób będzie przygotowywana do dalszej edukacji i pracy w służbach mundurowych. Realizacja programu nauczania odbywać się będzie również o kultywowanie tradycji kadeckiej oraz rozwijaniu wśród uczniów zainteresowań sportowo-obronnych oraz patriotycznych.

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu kształcić będzie w technikach: ekonomicznym, budowlanym, logistycznym, teleinformatycznym, żywienia i usług gastronomicznych oraz elektrycznym połączonym z mechanicznym. Powstaną również trzy klasy wielozawodowej szkoły branżowej I stopnia. Przed największą w Powicie Rawickim szkołą to czas wielu wyzwań. Od września, w wyniku przeprowadzonego konkursu obowiązku dyrektora przejmie Piotr Mosiek. Ponadto starostwo rozpoczęło budowę nowego budynku warsztatowego (w stanie surowym ma być gotowy jeszcze w tym roku), a w 2018 roku rozpocznie się budowa boiska wielofunkcyjnego przy współfinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bojanowie uruchomione zostanie technikum. Będzie ono kształciło przyszłych weterynarzy i informatyków. Placówka, która niedawno obchodziła 110-lecie istnienia, rozpocznie kolejny etap w swojej historii, uruchamiając nowy ciekawy kierunek. Ponadto powstanie również oddział szkoły branżowej I stopnia.

Tagi: , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00