Parada ulicami miasta – Rawicki Jarmark Historyczny i Festiwal Muzyków Ludowych

Zachęcamy do wzięcia udziału w paradzie ulicami miasta podczas Rawickiego Jarmarku Historycznego i Festiwalu Muzyków Ludowych.

 

PARADA ULICAMI MIASTA - "Zapraszamy do wiwata!" połączona z korowodem muzyków ludowych, która odbędzie się 7 września o godz. 16.00

Barwne, rozśpiewane i roztańczone korowody stanowiły kiedyś ważny element lokalnej kultury ludowej. Na ziemi rawickiej odbywały się podczas dożynek, wesel, czy odpustów. Tradycję tę przywołamy podczas kolejnego jarmarku historycznego. Parada wyruszy z parkingu przy Szkole Podstawowej w Sierakowie, przejdzie ulicami rawickiej starówki i dotrze do parku przy Domu Kultury, gdzie zaprosimy uczestników wydarzenia do udziału we wspólnej zabawie w rytmach muzyki folkowej.
Zapraszamy mieszkańców Rawicza, przedstawicieli służb mundurowych, członków stowarzyszeń, zespołów folklorystycznych, muzyków grających na tradycyjnych instrumentach, uczniów szkół i przedszkoli, miłośników regionalnej historii, właścicieli zabytkowych pojazdów oraz turystów do udziału w paradzie ulicami miasta, która zaplanowana jest na 7 września i odbędzie się w trakcie Rawickiego Jarmarku Historycznego pod hasłem "Ludowe historie". Paradę poprowadzą artyści uczestniczący w Międzynarodowym Festiwalu Muzyków Ludowych, który odbędzie się w tym samym, wrześniowym terminie.

Informacja i zapisy: Muzeum Ziemi Rawickiej, tel. 65 545 35 75.

 

Trasa parady:

Tagi: , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00