Płatności telefonem w starostwie już dostępne!

W Starostwie Powiatowym w Rawiczu można płacić za wybrane usługi telefonem. Samorząd uczestniczy bowiem w programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu WebPOS Paybynet. Jest on prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A., która pełni rolę koordynatora wspierającego finansowo jego wdrożenie i funkcjonowanie. Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych w urzędzie jest odpowiedzią na oczekiwania klientów.

Opłaty za usługi przy pomocy telefonu można uiszczać za pomocą kodu BLIK w kasie starostwa przy rawickim rynku oraz bezpośrednio w wydziałach: architektury, budownictwa i ochrony środowiska, komunikacji, geodezji oraz zespole ds. orzekania o niepełnosprawności. System obejmuje jak na razie dwa banki - PKO BP S.A. i PeKaO S.A. i jest bezpłatny zarówno dla urzędu, jak i dla klientów. Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, oferta mobilnych płatności zostanie wkrótce poszerzona o kolejne banki.

- Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie dla klientów starostwa wygodne, zaoszczędzi czas, zwiększy bezpieczeństwo transakcji, a także przełoży się na usprawnienie prac całej instytucji. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ta formuła będzie dostępna do jak największej rzeczy interesantów. Przygotowujemy się również do obsługi płatności przy pomocy kart płatniczych - mówi Adam Sperzyński, Starosta Rawicki

Tagi: , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00