Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

W grudniu zorganizowano w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rawiczu posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego przedstawiono informacje nt. przygotowania do zimowego utrzymania dróg powiatowych.

Następnie przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu, Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu oraz Piotr Chudy właściciel firmy MED & GROUP  podsumowali powiatowe ćwiczenia terenowe z zakresu zarządzania kryzysowego przeprowadzone w dniu 12 października br. na drodze Sowiny – Poniec. Ćwiczenia były współorganizowane z Wojskowym Komendantem Uzupełnień w Lesznie. Ocenę działania służb poprzedził materiał filmowy, który posłużył do analizy działań ratowniczych na miejscu zdarzenia.

Przewodniczący Zespołu Starosta Rawicki Adam Sperzyński przedstawił plan pracy na 2018 r., zwracając szczególną uwagę na konieczność stałego monitorowania sytuacji pod kątem bezpieczeństwa weterynaryjnego w związku z rozprzestrzenianiem się choroby ASF (afrykańskiego pomoru świń).

Fot. Starostwo Powiatowe w Rawiczu

1
2
3
4
5

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00