Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego tym razem odbywało się w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu. Na zaproszenie Starosty Adama Sperzyńskiego w posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele Lasów Państwowych Nadleśnictw Krotoszyn, Góra, Paski i Karczma Borowa oraz łowczy z sześciu kół łowieckich działających na terenie powiatu rawickiego.

Uczestnicy zostali zapoznali się z funkcjonowaniem systemu ochrony przeciwpożarowej lasów państwowych na terenie powiatu rawickiego oraz informacją Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu o współpracy z ww. Nadleśnictwami w tym zakresie.

Ponadto omówiono schemat postępowania służb ze zwierzętami dzikimi pojawiającymi się w pasie drogowym. Stanowisko w tej sprawie przedstawili reprezentanci Lasów Państwowych, Komendy Powiatowej Policji, Powiatowego Zarządu Dróg oraz łowczy, którzy na co dzień wzywani są do interwencji. Uczestnicy dyskusji podkreślili, że brakuje jasno sprecyzowanych przepisów prawa regulujących działanie służb w tego typu sytuacjach.

10
11
12
13
14
15

Tagi: , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00