POWIATOWY ZLOT KRAJOZNAWCZY – PAKOSŁAW 2017

W tym roku szkolnym Zlot Krajoznawczy miał ponownie szczególny charakter – turyści powiatu rawickiego przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie pod hasłem „ABC bezpiecznego wędrowania”. Do akcji zostali zaproszono dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, by wspólnie pokazać, że turystyka jest dla wszystkich i wspaniale łączy pokolenia na turystycznych ścieżkach.

Punktualnie w całym kraju turyści wyruszyli na różne szlaki – nizinne, górskie, piesze, kajakowe, konne i rowerowe. Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce w Golejewku, a otwarcia XV Zlotu dokonał Prezes Zarządu Oddziału PTTK w Rawiczu – Wacław Szymczak.

Trasa krajoznawcza przebiegała przez Szymanowo, Słupię Kapitulna, Chojno, do Golejewka, gdzie nastąpił wspólny start wszystkich drużyn rowerowych i pieszych. Drużyny szkolne i turyści indywidualni z siodełka roweru poznali atrakcje turystyczne gminy Pakosław na trasie krajoznawczej liczącej ok. 25 km.

Zakończenie Zlotu odbyło się nad Zalewem „Sowy”, gdzie nastąpiło podsumowanie imprezy turystycznej, rozdanie nagród konkursowych i dyplomów uczestnictwa. W XV Zlocie Krajoznawczym pod  opieką Andrzeja Liska udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu: Kaja Kędzia, Anna Poniewiera, Patrycja Bogdańska, Aleksandra Walkowiak.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Zlot Krajoznawczy  (1)
1lorawicz Zlot Krajoznawczy  (2)
1lorawicz Zlot Krajoznawczy  (3)
1lorawicz Zlot Krajoznawczy  (4)
1lorawicz Zlot Krajoznawczy  (5)
1lorawicz Zlot Krajoznawczy  (6)

Tagi: ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00