„Powtórka przed…”, czyli spotkanie z historią dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Piętnaścioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu  wzięło udział w „Powtórce przed…” – X Spotkaniach z historią dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowanych przez Instytut Historii UAM oraz Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: Rozwój chrześcijaństwa na przestrzeni wieków.

Młodzież uczestniczyła w wykładach: faktograficzno-syntetycznym i monograficznym oraz zajęciach warsztatowych, kształcących umiejętność pracy z materiałem źródłowym. Podczas pobytu na uczelni licealiści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Instytutu Historii UAM oraz z zasadami rekrutacji na studia.

Wszyscy uczestnicy otrzymali bezpłatną płytę zawierającą wygłoszone wykłady w wersji poszerzonej i uszczegółowionej wraz  ze wskazówkami bibliograficznymi,  teksty omawiające podstawowe problemy związane z analizą różnych rodzajów źródeł historycznych, konspekty warsztatów źródłowych oraz obszerny informator o Instytucie Historii UAM. 

Udział w zajęciach był doskonałą formą na pogłębienie wiedzy historycznej przez uczniów, ponadto pozwolił im ?poczuć? atmosferę panującą na wyższej uczelni.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

1lorawicz Powtorka Przed  1
1lorawicz Powtorka Przed  2
1lorawicz Powtorka Przed  3
1lorawicz Powtorka Przed  4
1lorawicz Powtorka Przed  5
1lorawicz Powtorka Przed  6
1lorawicz Powtorka Przed  7

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00