„POWTÓRKA PRZED…” – WARSZTATY HISTORYCZNE

Podobnie jak w latach minionych, również w tym roku uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wzięli udział w cyklu dwudniowych wykładów i warsztatów historycznych organizowanych przez Instytut Historii UAM oraz Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Przy okazji licealiści mieli  okazję zapoznać się zasadami rekrutacji na studia na kierunku historia oraz poznać smak życia studenckiego.

Wykłady faktograficzno-syntetyczne i monograficzne, prowadzone były przez wykładowców specjalizujących się w danej dziedzinie natomiast zajęcia warsztatowe miały na celu kształcenie  umiejętności pracy z materiałem źródłowym.

Podczas, gdy uczniowie uczestniczyli w warsztatach źródłowych,  nauczyciele wzięli udział w spotkaniach z pracownikami poznańskich muzeów, którzy zaprezentowali  ofertę edukacyjną swoich placówek pod kątem 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Dodatkową atrakcją dwudniowego wyjazdu do Poznania było zwiedzanie „Bramy Poznania”, multimedialnego i interaktywnego muzeum, w którym prezentowana jest historia stolicy Wielkopolski.

Zdjęcia przekazane przez I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

 

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00