Poznali funkcjonowanie Centrum Logistycznego

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu we ramach wycieczki zawodoznawczej udali się do Centrum Logistycznego firmy CCC w Polkowicach. CCC S.A. jest największą detaliczną spółką obuwniczą w Europie Środkowej i największym producentem obuwia w Europie.

Młodzież poznała jak funkcjonuje "od wewnątrz" Centrum Logistyczne. Zobaczyli nie tylko nowoczesne maszyny i urządzenia, ale również zostali zapoznani z procesem przyjmowania, sortowania, magazynowania, kompletacji oraz wysyłki paczek, a także z ofertą praktyk i staży zawodowych, w tym możliwością aplikacji do przyjęcia do pracy.

Centrum CCC jest tak zaprojektowane, aby zapewnić szybką i bezbłędną pracę. Cały system jest zautomatyzowany. W strefie przyjęć i wydań znajdują się teleskopowe przenośniki taśmowe, które ułatwiają wyładunek i załadunek kartonów z butami z/do pojazdu. Paczki, poprzez zautomatyzowany system przenośników rolkowych i taśmowych, zostają przetransportowane do magazynu, mijając po drodze punkty identyfikacji i oznakowania kartonów, a także ważenia i kontroli jakości. Największe wrażenie wywarł na uczniach magazyn wysokiego składowania typu mini-load (dofinansowany w 40% z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 4.4), który stanowi największy tego typu obiekt w Europie Środkowo-Wschodniej. Magazyn jest obsługiwany przez 24 układnice poruszające się z prędkością 60km\h.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

Photo By CCC POLKOWICE
Photo By CCC POLKOWICE
Photo By CCC POLKOWICE
Photo By CCC POLKOWICE
Photo By CCC POLKOWICE
15
16
17
18
19
20

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00