Przekazania sprzętu i podziękowania dla strażaków

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu odbyło się spotkanie Starosty Rawickiego Adama Sperzyńskiego ze strażakami zawodowymi oraz prezesami dwudziestu ośmiu Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu, które uczestniczyły w usuwaniu skutków nawałnic, jakie w bieżącym roku nawiedziły nasz region. W okolicznościowej odprawie uczestniczyli także Zastępca Komendanta Powiatowego bryg. Krzysztof Panocha oraz Piotr Kurzawa, przedstawiciel ENEA S.A. Rejon Dystrybucji w Lesznie.


– Dziękuję za okazaną pomoc w imieniu wszystkich osób, które dotknęły dwa kataklizmy, jakie miały miejsce w sierpniu i październiku. Wasze zaangażowanie, profesjonalizm i współpraca na linii straż zawodowa i ochotnicza oraz centra zarządzania kryzysowego pozwalają w takich momentach czuć się bezpiecznie i być przekonanym, że pomoc nadejdzie tak szybko jak to możliwe – powiedział Adam Sperzyński, wręczając przedstawicielowi Ochotniczych Straży Pożarnych okolicznościowe podziękowanie. Z kolei przedstawiciel ENEA poinformował o podejmowanych działaniach związanych z przywróceniem dostaw prądu, a także współpracy w zakresie przekazywania informacji.
Spotkanie było okazją do podsumowania działań ratowniczych oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Starosta poinformował również o pomocy finansowej na usuwanie skutków nawałnic, jakie przekazał Sejmik Województwa Wielkopolskiego. Przy okazji zaprezentował automatyczny defibrylator AED, który dostępny jest w Punkcie Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego przy rawickim rynku.

Wykaz przekazanego sprzętu:
– kombinezon ochrony chemicznej – wartość 10.000 zł otrzymała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu
– miernik wielogazowy – 2 szt. o wartości 3.600 zł każdy otrzymały OSP Bojanowo oraz OSP Pakosław
– torba PSP R0 (torba ze sprzętem do ratownictwa medycznego) – OSP Żołędnica oraz OSP Gościejewice (przekazane przez Przedstawiciela ENEA S.A. Rejon Dystrybucji w Lesznie)

Tagi: , , , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00