RAWICCY LICEALIŚCI POJADĄ DO NIEMIEC

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu wyjadą we wrześniu br. do zaprzyjaźnionej szkoły St.-Ursula-Gymnasium w Attendorn.  Tydzień spędzony w Niemczech stanowić będzie  kontynuację współpracy zapoczątkowanej przed dwoma laty.

Ostatnia wizyta niemieckich uczniów w Rawiczu miała miejsce  pod koniec minionego roku szkolnego, kiedy to grupa młodzieży z Niemiec poznawała szkołę, uczestniczyła w lekcjach oraz  zajęciach z  animacji językowej. Poza tym goście poznali ciekawe miejsca w Rawiczu, zwiedzili Muzeum Ziemi Rawickiej, wzięli udział  w warsztatach witrażowych, zajęciach z etnodizajnu oraz warsztatach malarskich pod kierunkiem prof. Jacka Jarczewskiego.  Na dalsze poznawanie polskiej  historii i współczesności  pozwolił wyjazd do Wrocławia połączony z  oprowadzeniem po stolicy Dolnego Śląska i  grą miejską, a także  wycieczka rowerowa do ZWiK w Załęczu.

Okazją do zaprezentowania polskich zwyczajów i tradycji  była wizyta w Szkole Podstawowej Nr 5. Staropolskie powitanie chlebem i solą  oraz występ Zespołu Regionalnego "Wisieloki"  stanowiły wprowadzenie do  projektu  "Wielkopolska kolebką polskości".  Poza tym młodzież z obu krajów  spędziła  czas  na zabawie z dziećmi przedszkolnymi, przygotowała teatrzyk kukiełkowy i uczyła maluchy  słów w języku niemieckim.

W ramach  aktywności sportowej w  programie znalazły się  m.in.  wycieczka rowerowa,   zajęcia fitness oraz  zabawa na kręgielni.

Uczniowie z Niemiec mieszkali w domach licealistów, poznając w ten sposób życie codzienne, a wspólnie spędzany czas wolny był dobrą okazją do bliższego poznania się, zawierania  przyjaźni,  doskonalenia umiejętności językowych  oraz wymiany doświadczeń kulturowych.  

Rewizytę polskich uczniów zaplanowano w dniach 19-26 września 2016 r.

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00