RUSZA MODELOWANIE MATEMATYCZNE W RAWICKIM ZSZ

Uczniowie wspólnie z nauczycielami Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu uczestniczyli w spotkaniu z grupą studentów prowadzonych przez prof. Wojciecha Okrasińskiego na Politechnice Wrocławskiej. Istotę współpracy rawickiej szkoły z uczelnią, na początku zajęć przedstawił studentom dyrektor placówki  -  dr Piotr Mosiek.

Uczniowie klas drugich z technikum mechanicznego oraz teleinformatycznego przyglądali się prezentowanym przez studentów III roku Wydziału Matematyki projektom opracowywanym metodą modelowania matematycznego. Tematy przedstawiane przez studentów to: Jak zaprojektować skuteczne chłodzenie laptopa?, Czy na podstawie śladów hamowania można wyznaczyć prędkość początkową samochodu?, Spadające koty, Jak wykonać bezpieczny skok ze spadochronu?, Z jakiej wysokości jeż może upaść bezpiecznie?

Obserwacja studenckich prezentacji ma służyć przygotowaniu uczniów z ZSZ w Rawiczu do samodzielnej pracy nad własnymi projektami pod okiem dwóch nauczycielek matematyki, tj. Darii Jagły oraz Katarzyny Cieślak. Rozpoczynająca się współpraca Politechniki Wrocławskiej oraz rawickiej placówki w zakresie wdrażania modelowania matematycznego stanowi przyczynek dla przeobrażeń w zakresie metodyki nauczania przedmiotów ścisłych na poziomie ponadpodstawowym. Jest również unikatową szansą dla młodzieży na realny rozwój własnej kariery szkolnej w tej dziedzinie wiedzy na poziomie ponadpodstawowym i uniwersyteckim, co jest jednym z elementów kluczowych nawiązanej współpracy.

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

IMG 20180117 152619
Bty

Tagi: , , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00