„Śpieszmy się kochać ludzi…” – młodzież na rawickim cmentarzu

Zbliżający się czas „Wszystkich Świętych” był okazją dla młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu do udania się, w ramach zajęć bibliotecznych, na rawicki cmentarz. Uczniowie odwiedzili groby żołnierzy, w tym dotarli pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich, Żołnierzy Wojska Polskiego i byłych Więźniów Politycznych, pod którym zapalili symboliczne znicze. Następnie przeszli do grobu byłej wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu Urszuli Suchanek.
Piękna pogoda, pożółkłe liście i atmosfera panująca na cmentarzu przed Świętem Zmarłych, skłaniały wszystkich do rozmów o przemijaniu i wspomnień o bliskich, którzy już odeszli. Warto w tym miejscu zacytować słowa wiersza ks. Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi…”, w którym autor poucza nas, abyśmy nie zapominali o tym, że życie jest przewrotne, a ludzie odchodzą nagle pozostawiając po sobie bolesne wspomnienia swojego istnienia. Autor uczy nas, jak w pełni wykorzystywać każdy dzień i przyjmować każdą szansę jaką daje nam życie, aby potem nie żałować, że czegoś nie zdążyliśmy zrobić.
„Kochamy wciąż za mało i stale za późno”. Niech  te słowa będą przesłaniem dla każdego człowieka, który nie zdążył jeszcze powiedzieć bliskim jak bardzo ich kocha. 

Fot. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu

20161027_110713 20161027_111813

Tagi: , ,

Starostwo Powiatowe w Rawiczu
Budynek A - Rynek 17
Budynek B - Wały Jarosława Dąbrowskiego 2

Sekretariat
tel./fax: 65 546 22 11
sekretariat@powiatrawicki.pl

Punkt Obsługi Interesantów
tel./fax: 65 546 51 14
punktobslugi@powiatrawicki.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek 8:00 - 16:00
wtorek - piątek 7:00 - 15:00